Armani Privé, Giambatistta Valli, Alexis Mabille, Ulyana Sergeenko, Stepháne Rolland, Alexandre Vauthier a Elie Saab svými překrásnými šaty zaplnili galerii prvního výběru těch nejkrásnějších rób z pařížského couture týdne. Zdaleka však nejsou jedinými návrháři, kteří šili pro princezny a červené koberce.

Tak například Maria Grazia Chiuri a Pierpaolo Piccioli, návrháři značky Valentino, brali objekty a obrázky mýtických zvířat z renesančního „kabinetu kuriozit“, který tehdy shromažďoval vše zvláštní a nevysvětlitelné. Na metalické róby potom vše vyšívali nebo tiskli, celkový dojem měl být zasněný a jako z jiného světa.

To libanonský návrhář Zuhair Murad z reality utekl také, tentokrát do kouzelného lesa, kde se pokroucené větve temných stromů zachytily do šifonů a hedvábí dlouhých šatů. Pohádka inspirovala i Yiqing Yin, Číňanku žijící od malička ve Francii. Její obvyklá hra se střihy a objemy má tentokrát zasněný charakter, střídání lehkých světlých šifonů a těžších potištěných damašků dodává různorodost.

Ještě o něco těžší jsou ale šaty domu Vionnet, navazujícího na tradici jedné z největších návrhářek 1. poloviny 20. století. Majitelka a zároveň kreativní ředitelka značky, Goga Ashkenazi, navázala na kolekce samotné Madeleine z let 1929 až 1934. Výrobu ale doprovázely technické problémy a švadleny musely většinu z patnácti kusů ušít během 48 hodin znovu. O tom, jak kvalitně jsou zpracovány konkrétní modely na fotkách, můžeme tedy pouze polemizovat.

Výběr těch nejkrásnějších rób si můžete prohlédnout v naší galerii.

Foto: Facebook.com, WWD