Nejkrásnější róby z haute couture Paříže

/ Redakce

Vysoká krejčovina už dávno není pouze o pohádkových róbách. Na molo stále častěji proniká „denní“ couture, tedy exkluzivní kalhoty, halenky, sukně, saka či kabáty. Na šaty pro princezny ale návrháři nezapomínají, připravují je pro skutečnou smetánku nebo na červený koberec. Prohlédněte si ty nejkrásnější…

Jemnost, krajky, tělová barva a inspirace 30. léty vládnou v Haute Couture podzim/zima 2013-14 značky Armani Privé, snovou kolekci pak připravil i Giambatistta Valli, který vsadil na sněhově bílou, vínovou, květy a mohutné objemy. Alexis Mabille šil své kouzelné róby podle impresionistických podobizen významných žen 19. a 20. století vyobrazených malířem Giovannim Boldinim.

Charaktery měla při tvorbě na mysli také Ulyana Sergeenko, manželka ruského oligarchy a relativně nový návrhářský objev. Její strohá couture odkazuje k starým lidovým příběhům studené domoviny a spojuje kožešiny i těžké samety s květinovými výšivkami. Do historie se díval i Stéphane Rolland, z módy barokního Španělka si vzal zdobné límce. Zároveň však v kolekci pracuje s futuristickou strohou asymetrií a silným kontrastem mezi černou a bílou.

Černobílou kombinaci na molo poslal i Alexandre Vauthier, jeho varianty téhož nápadu pracují s jednoduchostí obdobně – vyjímá se snad pouze finální třpytivý model s bohatou sukní. Avšak již tradičně lesklá je podzimní couture Elieho Saaba, jejíž smaragdové, rudé, kobaltové, krémové a stříbrné róby pokrývají blyštivé aplikace.

Ty nejkrásnější róby z pařížských mol si můžete prohlédnout v naší galerii.

Foto: Archiv značek; WWD