Jemnost, krajky, tělová barva a inspirace 30. léty vládnou v Haute Couture podzim/zima 2013-14 značky Armani Privé, snovou kolekci pak připravil i Giambatistta Valli, který vsadil na sněhově bílou, vínovou, květy a mohutné objemy. Alexis Mabille šil své kouzelné róby podle impresionistických podobizen významných žen 19. a 20. století vyobrazených malířem Giovannim Boldinim.

Charaktery měla při tvorbě na mysli také Ulyana Sergeenko, manželka ruského oligarchy a relativně nový návrhářský objev. Její strohá couture odkazuje k starým lidovým příběhům studené domoviny a spojuje kožešiny i těžké samety s květinovými výšivkami. Do historie se díval i Stéphane Rolland, z módy barokního Španělka si vzal zdobné límce. Zároveň však v kolekci pracuje s futuristickou strohou asymetrií a silným kontrastem mezi černou a bílou.

Černobílou kombinaci na molo poslal i Alexandre Vauthier, jeho varianty téhož nápadu pracují s jednoduchostí obdobně – vyjímá se snad pouze finální třpytivý model s bohatou sukní. Avšak již tradičně lesklá je podzimní couture Elieho Saaba, jejíž smaragdové, rudé, kobaltové, krémové a stříbrné róby pokrývají blyštivé aplikace.

Ty nejkrásnější róby z pařížských mol si můžete prohlédnout v naší galerii.

Foto: Archiv značek; WWD