Všech osmnáct předváděných modelů měly na starost návrhářky značky Marchesa Keren Craig a Georgina Chapman (a právě druhá zmiňovaná vlétla úctyhodně rychle zpátky do módního byznysu, teprve necelý týden po porodu svého syna). Rozené Britky, jež se poznaly na Chelsea College of Art and Design, zazářily oblečené do malých černých. Možná i díky těmto šatům, které byly očividným protikladem k celé kolekci, si od přísedících vysloužily bouřlivý potlesk.

Róby inspirované haute couture padesátých let byly především velice elegantní, romantické a vzdušné. K vidění bylo mnohé, od tradičních střihů s vintage krajkou, princeznovské modely s korzetem a výrazným zdobením. Návrhářky vsadily na bohaté sukně vrstvené záplavou tylu (zanechaly dojem peplum střihu), nechyběly výšivky, květiny, perly ani detaily krystalků. V kolekci se objevily koktejlky, šaty na jedno rameno, lehké tóny růžové i klasická sněhově bílá barva.

Marchesa dokázala, že i nevěsty si mohou dovolit kouřové líčení očí. Gucci Westman, starající se o líčení modelek, využila produkty značky Revlon. Najednou to vypadalo, jakoby se svatba měla konat až pozdě večer.

Akemi Tamaribuchi zase kouzlila s vlasovými produkty Kérastase za účelem vytvoření uhlazených vlasů spojených do efektního drdolu. Krátké přírodně vypadající nehty už stačilo jen lehce zvýraznit světle růžovým lakem a najednou nic nebránilo tomu, aby příběh osmnácti nevěst mohl konečně začít.

Foto: WWD.com