Madridská značka Delpozo se prezentovala v NY teprve podruhé a opět svojí kolekcí plnou nápadů doslova ohromila. Zdobené a nečekaně objemné šortky, sukně i šaty dostaly moderní podobu. Topy spadené z ramenou záhy vystřídaly vzdušné rukávy a potisky slunečnic, které se ztrácely v záplavě volánů. Ženskost celé kolekce podpořily zlaté výšivky, krajkové aplikace a především bezvadný cit pro barevnou paletu nového kreativního ředitele, kterým se stal Josep Font.

V plisovaných pudrových šatech a s kvítky ve vlasech otevřela přehlídku Zaca Posena úspěšná kanadská modelka Coco Rocha. Její model byl předzvěstí nádechu romantiky, čistoty a precizních střihů, které kolekce nabídla. Jednoduchost záhy vystřídaly skládané volány a další pastelové barvy včetně potisků macešek. Přesto bych kolekci označila za poněkud slabší a lehce zapomenutelnou, což možná způsobila právě její naprostá jednoduchost.

Nádherné třpytivé róby zdobené sladkými cukrbliky, které s jistotou budeme vídat na červeném koberci, převážily v kolekci Badgley Mischka inspirované dvacátými léty minulého století. Porci romantiky a rozevlátosti také včera odpoledne, překvapivě, všem svým fanouškům naservírovala návrhářka Vera Wang. Černé, zářivě modré a červené splývavé šaty přizdobila blyštivými nášivkami i zajímavým prolínáním materiálu.

Ve čtvrtečním programu se také objevilo jméno Jenny Packham. Molo zaplnily roztomilé panenky s kudrnatými vlasy, dlouhými šaty zdobenými flitry, ze kterých oči přecházely, s kamínky i barevnými perličkami. Rozsáhlé kolekci vévodí nenápadná smetanová barva, objevila se ale také žlutá, růžová, červená, častá byla také bleděmodrá. Široké kalhoty s vysokým pasem doplněné o výrazné topy zdobené mašlemi, sukně z šifonu i psaníčka s okvětními lístky mnohé utvrdily o návrhářčiných kvalitách a schopnostech. Dokonalou show zpestřilo zavrávorání předposlední modelky během závěrečného defilé, ta však nakonec vysoké podpatky ukočírovala a pád se tedy naštěstí nekonal.

Foto: Facebook.com