Paris FW: Louis Vuitton, Miu Miu

/ Redakce

S živou vzpomínkou na včerejší kolosální přehlídku Chanel jsme do dnešního dne pařížského módního týdne vstoupily s maximálním naladěním na další dvě světoznámé značky – francouzský Louis Vuitton v podání Nicolase Ghesquiera a italská Miu Miu z módního klanu Miucci Prada.

Louis Vuitton

Vstup první modelky se projevil jako šok, který vůbec nepřipomínal filosofii sofistikované značky Louis Vuitton. Nicolas se totiž nechal unést na vlnách japonských Manga komiksů a hrdinek z Anime videoher. Sám tuto kolekci popsal jako “Cestu na hranice digitální éry”. Ženy představující hrdinky asijských seriálů měly všechny jeden spojující prvek – kožené chrániče kloubů na rukách zdobené ikonickým logem LV, které tento koncept ještě umocnily. Nezapomenutelnými se ovšem staly kabelky a boty, které kolekci vyzdvihly o stupeň výš rovněž díky jejich pečlivému a velmi detailnímu zpracování, které dělalo z těchto skvostů umělecká díla.

lv

Miu Miu

Kolekce extravagantní značky Miu Miu zavítala do světa snů Alenky v říši Divů.  Zástěrky z průhledné řasené organzy, nejrůznější čelenky, baletní střevíčky a chlupaté štóly hodné srdcové královny, to vše jsme mohli vidět na této nepředvídatelné přehlídce. Prim této kolekce hrály zajisté i “pánské” kabáty připomínající zdárně frak kouzelného králíka šité z nejrůznějších grafických potisků. Kousky samy o sobě by byly i nositelné, ale v loocích vytvořených pod dohledem Miucci Prady byly příliš chaotické a reálně těžko nositelné.

miu miu