Léto ještě ani nezačalo a v módních kuloárech se začíná ochlazovat. Ano, na řadu přichází podzim a postupné představování prvních podzimních vlaštovek. Své novinky představilo i H&M ve svém pražském showroomu.

Designérský tým H&M vytvořil limitovanou podzimní kolekci, která bude k dostání od 5. září v pražském obchodě v Myslbeku. Srdcem dámské části kolekce je moderní drama. Dlouhé či zkrácené fraky vytváří s jemnými šaty s flitry rozpustilý kontrast a nádech vznešenosti. Slavnostní sáčko s hranatými tvary i kožené bundičky s výraznými knoflíky navozují “vintage” styl. Bohatě vyšívané detaily na kabátcích i kalhotách navozují dojem bohémského stylu. Na své si přijdou i milovníci doplňků, mini prstýnky na každý prst, pásky s třásněmi i drobné náušnice punkového rázu osvěží vaši šperkovnici.

“Z podzimní kolekce H&M jsem nesmírně nadšena. Dokazuje, jak může být zábavná, obsahuje všechny klíčové modely pro tuto sezonu, které se dají navzájem kombinovat, abyste tak podtrhli svou osobnost,” říká o kolekci vrchní návrhářka a kreativní ředitelka H&M Ann-Sofie Johansson.

V pánské části přicházejí na podzim na řadu kontrastní siluety a nové krejčovské zpracování. Volné kabáty “oversize” s dvouřadým zapínáním jsou z vlny melton s rozhalenými volnými klopami nebo s kapucí. Krátké bundičky na zip a prošívané kožené bundy typu “bomber” jsou tak trochu v kontrastu s klasickými modely pánské módy. Saka s úzkým proužkem, žerzejový blejzr doplňují pletené modely, které jsou v centru dění. Celkově působí pánská část elegantně a přitom příjemně nositelně.

Do září je sice času dost, ale už teď je jasné, že se máme v H&M na co těšit.

Foto: Kamila Písaříková