Jak už jsme uváděli několikrát, firma Bvlgari v letošním roce oslavuje 130. výročí od svého založení a rozhodla se oslavovat tvrdou prací. Na trh totiž přichází nejen nové modely spadající do kolekce DIVA uveřejněné již v roce 2013, ale také historií oplývající hodinky Spiga charakteristické nejen pro zajímavou kombinaci využitých materiálů.

Předlohou pro vytvoření další kolekce šperků pro novou sezónu byly pro tentokrát architektonické mozaiky antického Říma prostřednictvím nichž byl modelům vdechnut specifický vějířovitý tvar vyjadřující to nejlepší z italské ženskosti. Byly to právě vějířovité vzory římských mozaik, které v roce 216 n. l. dekorovaly obložení stěn, podlah a stropů v lázních Caracallaa.

13b

Ve špercích z kolekce Diva, jejichž ústřední múzou zůstává Carla Bruni-Sarkozy, je zachycena krása i elegance zároveň, důraz je kladen na kombinaci materiálů (diamanty s onyxem či perletí).

Jednotlivé šperky  (v kolekci jich najdete přesně 24 druhů) nesou typické vlastnosti pro tuto značku, jsou svůdné a podmanivé. Geometrické motivy, jež jsou na přívěscích, náhrdelnících a prstenech vyobrazeny, vyjadřují individuální design každého z nich. Díky svému vzhledu jsou lehce kombinovatelné a navíc velice originální a nepřehlédnutelné.

6

Novinkou jsou také elegantní náramkové hodinky Serpenti Spiga spojující moderní se starověkým, flexibilitu se symbolikou. Pro jejich výrobu bylo využito mnoha různých materiálů, pracovalo se především s drahými kovy, kaučukem, hedvábím, smaltem či keramikou.

Opět také nechybí typický symbol hada sahajícího až do římské a řecké mytologie, jež zde zastupuje symbol obnovy. Hodinky jsou nadčasové ve svém designu, přesto starověké v symbolismu – vzor pšeničného klasu na náramku hodinek Serpenti Spiga odráží tajemné nekonečno.

Foto: Archiv firmy