Jason se narodil v Taipei na Taiwanu, ale už v devíti letech se společně s rodinou přestěhoval do kanadského Vancouveru. Školní léta strávil v Tokiu, kde studoval sochařství. Později se zdokonalil v šití oděvů pro panenky, což mu přineslo jeho první zaměstnání a zároveň otevřenou cestu do módního průmyslu…

Jeho kolekce podzim-zima 2013 s přívlastkem Extreme Feminity reprezentuje ženskou siluetu v celé její kráse a svůdnosti. K tomu si návrhář zvolil pro přehlídku čtvercové módní molo, které navíc zkrášlil obrovským a nepřehlédnutelným lustrem.

Kolekci vévodí černá a bílá barva, nechybí vínová ani modrá. Jason kladl při tvorbě modelů důraz na výrazná a velmi zdobená ramena, zdůrazněnou oblast pasu, plisované šaty, výrazné límečky i decentní psaníčka či puntíkaté vzory.

Krásné, jednoduché a tolik ženské. Modely doplnily netradiční účesy a promyšlené fialové líčení, které celé kolekci dodalo ten správný „šmrnc“. Přehlídka na mne působila velice vyspěle, jako by ji snad ani neměl na starost návrhář, který před nedávnem oslavil teprve 30. narozeniny.


Foto: Jason Wu – facebook.com