Victoria Beckham posadila svého muže a dceru Harper Seven vedle Anny Wintour a vypustila své modelky na přehlídkové molo. Její kolekce nijak neoslnila svou originalitou, ale dostála stylu své designérky. Victoria opět předvedla modely, které jsou typické pro ní samotnou. Hlavní prim sehrála kombinace černé a bílé. Té Victoria dává vždy přednost a nebylo žádným překvapením její finální poděkování ve stejné kombinaci a naprosté klasice v podobě bílé košile, širokých krátkých černých kalhot a jednoduchých černých lodiček. Aby přeci jen tu klasiku nenásilně rozbila, vložila do této střídmé palety trochu růžové. S tím jí možná asistovala její malá dcera, která se okamžitě stala miláčkem publika.

Celebrity postings in these social network pictures.

Jason Wu předvedl světu kolekci, která připomínala styl oblečená neoblečená. Průsvitné materiály hrají dominantní roli a šaty připomínají spíše večerní negližé. Asi hned z těchto úvodních slov je cítit lehká nespokojenost, ale je to osobní názor, který mě nutí říci, že kolekce je na jaro a léto poněkud ponurá a bez potřebného jarního optimismu, který po dlouhé zimě vždy tolik očekáváme. Na druhou stranu pro pánské publikum to jistě musí mít opačný efekt, protože zářící materiály a velmi štíhlá silueta působí velmi svůdně. Jason Wu se vždy snaží dodržet v každé své kolekci sofistikovanost a kultivovanost. To rozhodně v této prezentaci opět nechybělo.

970861_623361007703005_582863339_n

Alexander Wang se tentokrát pokusil o malý experiment. Během přehlídky pustil zároveň dva různé zvukové záznamy. Alexander rozdělil své publikum na dva tábory. V jednom zněla hudba jemných tónů a v tom druhém samozřejmě hudba zcela opačná. Jeho publikum tvořili i známé osobnosti jako Courtney Love, Terry Richardson nebo Kanye West. Experiment se vydařil a Alexander se přesvědčil o tom, jak hluboký vliv má hudba na prezentaci. Jednotlivé tábory reagovaly zcela odlišně. Ten, kdo nebyl zklamán, seděl v řadách, kde hrála tvrdá hudba. Alexander tak pochopil, jak se chce dnešní generace oblékat. Jeho barevná paleta se držela pouze odstínů šedé, černé a bílé s akcenty růžové a modré. “Přemýšlel jsem o dualitě. Jak moc může jít mužnost a zvrácenost proti ženskosti a nevinnosti. Chtěl jsem si navrhování této kolekce opravdu užít a lidem přinést hodně zábavy,” řekl v zákulisí Alexander Wang.

alexander-wang-fr04

Na rozdíl od Wanga se jeho konkurent Prabal Gurung držel ryzí ženskosti. Vsadil na vosí pas a délku midi. V jeho kolekci hraje prim květina a to v jakékoli podobě, která k jaru zcela bezpochyby patří. Prabal opět nešetřil barvami a hravými potisky a rovněž vsadil stejně jako Jason Wu na průsvitné materiály, čímž značně zdůraznil ženskost a svůdnost modelů. Celá kolekce byla dotažena do posledního detailu včetně perfektně sladěných bot. Na rozdíl od kolekce Jason Wu Prabal využil naprosto svou fantazii a jeho kolekce vyzdvihuje a oslavuje dokonalou řemeslnou dovednost. “Byla to oslava ženskosti. Při navrhování jsem přemýšlel o zachování elegance, která však bude aktuální pro nynější dobu, ale skrývat v sobě tu pravou dávku nebezpečí,” řekl o své kolekce po skončení Prabal Gurung.

Foto: Facebook.com; WWD