Jednotlivé kolekce byly, co se týče doplňků, jakou je zajímavá obuv, třpytivé šperky nebo potištěné kabelky a psaníčka, poměrně nápadité. Většina návrhářů zůstala docela při zdi a spíše se zaměřila jednak na trendové černobílé a klasické kombinace (všimněte si například propojení bílé a černé kůže na lodičkách DKNY, Fendi nebo u kabelek od Diora), jednak dala průchod radostnějším emocím a do doplňků promítla barvy duhy. Někteří z nich se nebáli ani barevných přechodů – na kabelkách byl k vidění populární ombré styl.

Samozřejmě došlo také na luxusní metalické provedení (střevíčky Zac Posen a psaníčka Gucci jiskřily na dálku). Třpyt zdobil také krky mnohých modelek v kolekci Donna Karan. To Chanel nemohl samozřejmě vynechat perly a ozdobil jimi krk, zápěstí a dokonce i pas.

Ryze prázdninová nálada ovládla kolekci Tory Burch, která kromě klasických prvků a květinových potisků přidala do své tvorby výšivkami a korálky zdobené slaměné klobouky, náhrdelníky z látkových květin a psaníčka ozdobila pomocí miniaturních mušliček za využití dalších přírodních materiálů.

Oproti tomu na umělé materiály vsadil ve své kolekci Michael Kors, jeho využití našel pro nepřehlédnutelné náramky s visícím zámkem a také pro doslova neviditelné podpatky.

Malými kabelkami ožila kolekce Gucci, jsou zdobené přírodními tóny a také různými potisky barevných slunečníků nebo modrých srdíček. S precizními psaníčky pro každodenní použití přišel Raf Simons pro Dior. Také Oscar de la Renta nabídl pompézní, korálky zdobené psaníčko, náhrdelníky, výrazné náušnice i prsteny.

Návrháři i značky zkrátka dobře ví, jak důležitou roli módní doplňky v jejich kolekcích hrají.

Foto: WWD; Pinterest.com