O to, co nabídl, vás rozhodně neochudíme a již od dnešního dne můžete denně sledovat kompletní kolekce těch nejzásadnějších značek jako Prada, Gucci, Dsquared2 nebo Fendi. Milánský týden na rozdíl od těch předešlých dvou nabídl více pestrosti a originality. Kolekce italské ikony Prada byla zcela nepřehlédnutelná a nesla se v duchu monstrózních potisků. Hlavním mottem celé této kolekce je síla ženství. Modely hlásají, že jsme ženy uvnitř i na povrchu. Miuccia Prada se nechala inspirovat pouličními umělci jako El Mac, Mesa, Gabriel Specter, Stinkfish, Jeanne Detallante a Pierre Mornet. Miuccia nás navíc příští jaro a léto navlékne do vysokých sportovních návleků. Naši ženskost podtrhuje zdobnými podprsenkami, které si však oblékneme přes topy nikoli pod ně. Barevnou paletu návrhářka použila velmi širokou, a proto nemá cenu vyjmenovávat jednotlivé odstíny.

Prada

Prada

Dvorní návrhářka značky Gucci Frida Giannini vždy sázela na dokonalé a uhlazené účesy i výrazný make-up. Její přehlídka v Miláně se však nesla ve zcela opačném duchu, vlasy ležérně hozené dozadu a téměř žádný make-up. I její kolekce svou barevností jaro ani léto nepřipomínala. Zvolila spíše tmavší odstíny a vsadila na průhlednost. V tom si nezadala s kolekcemi z New Yorku či Londýna, kde rovněž průsvitné materiály sehrály hlavní roli. Klíčovým materiálem této kolekce je hedvábí. Na přehlídkovém mole jsme měli možnost vidět kalhoty v dolní partii stažené do gumy či výrazné manžety. Důležitým prvkem této kolekce jsou pásky a kožené třásně, které jsou tolik typické a ikonické pro Gucci kabelky. Příští jaro a léto jimi obohaťte i váš celkový outfit.

Gucci

Gucci

“Jedeme na dovolenou a nebudeme alespoň dva týdny pracovat”, tak své fanoušky lákali návrháři dvojčata Dean a Dan Caten, kteří stojí za značkou Dsquared2, na svou módní přehlídku. A své slovo skutečně dodrželi. Dle toho, co předvedli, je jasné, že příští jaro a léto bude mimořádně horké. I šaty budou připomínat spíše plavky, ale tím je celá kolekce výrazně odlišná a originální. Tito dva muži se vždy snaží vyčnívat a ohromit a ani letos tomu nebylo jinak. Já osobně je zcela zbožňuji, jen příští sezona bude vyžadovat mimořádně vyladěnou postavu od hlavy až k patě.

Dsquared2

Dsquared2

Dnešní ohlédnutí za Milánem zakončíme přehlídkou Fendi. Karl Lagerfeld představil ve své spolupráci s Fendi jednu ze svých tzv. seriózních kolekcí. Pro příští jaro a léto si Karl pohrál s odstíny barev od nejtmavších po nejsvětlejší a organzou. Dlouhé řadě modelek vládly dvě krásky, dvě Karlovy múzy Cara Delevingne a Georgia Jagger. Karl v této kolekci velmi jasně koketoval s geometrií, která je vidět téměř na každém modelu. I Fendi sází na jarní trend průsvitnosti, kterou vidíme v téměř každé kolekci od New Yorku počínaje přes Londýn po Miláno konče. A kožešina? Ta nikdy nemůže chybět a to ani v jarních a letních měsících. Jen je jí o mnoho méně. Najdete ji jako zdobný detail na kabelkách, špercích i účesech.

Fendi

Fendi

Co přinese Paříž, se těšíme již nyní, protože startuje již zítra.

Foto: WWD; Facebook.com