Stuart Vevers je jeden z těch, kteří se k módnímu návrhářství uchýlili již při studiu a v osmnácti letech odjel do Londýna absolvovat Univerzitu ve Westminsteru.

profimedia-0196619325

Brzy poté zahájil svou kariéru u značky Calvin Klein v New Yorku, což odstartovalo rozeného Angličana po módní pouti velkým světem. Velmi rychle tak poznal spolupráci se značkami Bottega Veneta, Givenchy i Louis Vuitton.

V roce 2004 se vrátil do Londýna, aby se stal kreativním ředitelem ve společnosti Mulberry. Značce na určitý čas vdechl své myšlenky, změny a postoje, které určily směr těmto kabelkám na mnoho let dopředu.

Designérem roku byl Vevers jmenován v rámci British Fashion Awards v roce 2006 a v loňském roce se připojil ke značce Coach jako jednatel a kreativní ředitel. Většina módních prodejců má již první kousky módního ředitele Sturta Veverse k dispozici a zákazníci mohou pomalu ale jistě „přivonět“ k prvotinám, které Vevers pro značku Coach vytvořil.

Stuart Vevers 6

Kolekce pro podzim a zimu 2014 přináší vlněné a praktické svršky, kožené, zdobené bundy včetně motorkářských. Cena je sice v tomto případě vyšší, nicméně vše působí opravdu kvalitním a teplým dojmem. V kolekci nechybí grafické potisky na svetrech, halenkách i šatech, kožené sukně ani kabelky s třásněmi po stranách.

Stuart Vevers 1-1

Celkově lze kolekci zhodnotit kladně, přináší totiž určitý luxus, nevšednost v nápadech i provedení, které mluví samo za sebe.  Jistě to není kolekce pro každého, ale to není žádná, a proto je móda tolik nevyzpytatelná. Nechejte se na chvíli unést nápady a myšlenkami samotného Stuarta Veverse. Stojí totiž za to.

Foto: Profimedia.cz; Archiv firem