Když se někde mluví o modelech Versus, prvotně si vybavím velkou párty, odvázanost a notnou dávku extravagance s cílem především zvýraznit ženskou osobnost. To J. W. Anderson spíš experimentuje s proporcemi a siluetou, nepostrádá tendenci převádět dámské oděvy do pánské části, což moc neodpovídá tradičnímu evropskému pojetí odívání.

Pokud Donatella zamýšlela oživit linii Versus, nezbývalo jí nic jiného, než na některé Jonathanovy nápady přistoupit a spojit dva nápady v jeden.

15. května se tak ve zbrojnici na Lexington Avenue v NYC prezentovala zajímavá kolekce, která by měla nastolit novou éru sesterské linie značky Versace. Donatella vše vyšperkovala zvučnými jmény, a jako své hosty přizvala např. Leigh Lezark, Taylor Momsen, Menu Suvari či Heidi Klum.

Moderní silueta byla v kolekci zkombinována s prvky 90. let, nechyběly špendlíky, extravagance se propojila s myšlenkou, že na pohlaví prostě a jednoduše nezáleží. Kdybyste modelům zakryli tváře nebo do oděvů navlékly figuríny, tak snad ani nepoznáte, pro koho jsou jednotlivé kousky vlastně určeny.

Nešlo si nevšimnout střihů z Andersonovy nejnovější kolekce, a dokonce bystré oko spatřilo na některých pánských i dámských modelech krajkové detaily, jež byly k vidění v jeho pánské kolekci jaro/léto 2013. Unisexové zkrácené topy, průstřihy, minisukně, kůže, neonové detaily, zebrované potisky i asymetrie, to vše vzniklo za účelem vytvořit něco ojedinělého a inovativního a posadit Versus zpátky do sedla. Myslíte si, že se povedlo daný cíl návrhářům naplnit?

Foto: Facebook.com, Archiv firem