Máme za sebou prezentace několika desítek různorodých kolekcí Resort 2015. A proto jsme se rozhodli společně s vámi ohlédnout zpět a zkusit k některým z nich přiřadit označení „nej“, což nevždy bylo tak jednoduché.

Než se pustíme do oděvů jako takových, vyzdvihněme i prostředí, ve kterém prezentace kolekcí probíhaly. Ne každá si totiž odbyla svoji premiéru na přehlídkovém mole, například Alexander Wang prezentoval kolekci v prostředí prádelny, značka Vionnet si vystačila s prostory “zdobenými” graffiti.

vionnet

Nejjednodušší střihy má na svědomí opět Alex Wang, který svůj minimalismus v kolekci Balenciaga vyšperkoval pořádnou dávkou mladistvého a svěžího ducha. Nejvíce nečekané kombinace nabízí překvapivě Chanel, kombinacemi potisků se pro tentokrát předvedli u Diora a Fendi.

fendi-04

Za nejdokonalejší cestu, jak spojit elegantní prvky s těmi sportovními, volíme tu reprezentovanou kolekcí DKNY, která nás nadchla svými sukněmi s peřím v kombinaci s velkými kšiltovkami a mohutnými teniskami.

dkny-06

Největší barevnou spoušť hledejte u Jenny Packham, černobílou paletu překvapivě u Monique Lhuillier, s výšivkami se zase roztrhl pytel u Mary Katrantzou a Valentina. V paměti nám také nejvíce utkvěla lehce zapamatovatelná halenka s korály Louis Vuitton.

louis-vuitton02

Mezi nejromantičtější kousky řadíme ty od značky Honor, připomínáme precizní a detailně propracované sukně od Burberry, za zmínku ovšem stojí také šaty Marchesa a Oscar de la Renta.

Prorsum_003_1366.450x675

Foto: WWD