Sobotní program v Somerset House okořenil například J. W. Anderson se svojí kolekcí, jež nabídla více než jen hodně nahé kůže. Anderson si pohrál s úpravou materiálu, jeho kroucením, mačkáním i řasením docílil zajímavých efektů. Topy sotva dosahující rozměrů látkového kapesníku kontrastovaly s pevným materiálem sukní.

Příjemným překvapením byla přehlídka návrháře John Rocha, jehož romantické pojetí umocnily aplikace z květů, které se objevily na sukních, šatech i velkých kloboucích. Průsvitné materiály i výšivky dodaly celé kolekci jemný nádech čistoty a úhlednosti.

David Koma se inspiroval v japonském válečném umění a celou kolekci postavil na bodycon siluetě. Nechal jasně vyniknout ženský štíhlý pas, který se mu povedlo zdůraznit nejen pomocí áčkových sukní.

I třetí den londýnského týdne módy přinesl spoustu nádherných počinů, mezi něž musím s jistotou zařadit kolekci Preen by Thornton Bregazzi. Modely, většinou šaty, topy a sukně, ozvláštnily duhové geometrické potisky poskládané do nepřehlédnutelné mozaiky. Z barev jednoznačně dominovala bílá, růžová a chrpově modrá. Sportovní duch s ženskou siluetou a precizní střih vynikl především na svetrech s otevřenými zády, topech peplum střihu či asymetrických sukních.

Ohlédnutí za londýnským týdnem módy, který stále chrlí fantastické kolekce, vás čeká i zítra.

Foto: WWD; Pinterest.com