Co dokáže minulost

Návrhářka Nicky Zimmermann nechala fantazii plout vzpomínkami z prázdnin strávených na Bali, kde se místní ženy procházely v bílých bavlněných tričkách a byly nakloněny batice. „Milovala jsem ten pohled, protože jsem byla dítě,“ svěřila se návrhářka.

Zimmermann-Portrait-92-455x455

Malá i větší oka v jedné kolekci

Směr, který si vybrala, byl úzce spjat s ostrovní estetikou, vyšívanou organzou v podobě sukní a šatů. Malá oka, která odhalují kůži, byly jedním z hlavních tahů značky Zimmermann. Následují šaty ve tvaru zvonů, velké elegantní klobouky, výstřihy do V i plavky podobného rázu.

Vše má jednotný styl, kolekce je ustálená a žádný model nevyčnívá oproti ostatním. Zdvořilost, která z návrhů Nicky Zimmermann číší, je téměř hmatatelná.

Zimmermann5

Praktičnost na prvním místě

Plavky v černé i bíle jsou skutečným originálem a mohou vzdáleně připomínat body, které slouží ženám z praktického hlediska. Halenky se vyznačují nadýchanými rukávy a pohodlnou vzdušností. Šaty mají různé otvory a oka, která prakticky v létě větrají a zároveň vypadají velmi šik.

Zimmermann6

Jeden druh obuvi

Celou kolekci provází jeden typ obuvi s třásněmi po obvodu kolem kotníku. S rozdílem barev ke konkrétním modelům, avšak s velmi elegantním páskem kolem palce nohy. Nakonec zbývá jen vybrat, které modely padnou do oka právě vám a můžete vyrazit na nákupy. Celou kolekci najdete rovněž na Iconiq.cz.

Foto: WWD; Archiv firem