Nekvalitní věci

Pokud už ve zkušební kabince vidíte, jak z oblečení lezou nitě, látka je nepříjemná a po obrácení naruby vidíte jak špatně je ušitá, je rozhodnuto. Taková věc vám nestojí ani za sebenižší cenu. I když je věc za sníženou cenu, opravdu ji chcete mít ve skříni? Dobře si rozmyslete, co si chcete vzít domů, místa určitě nemáte neomezeně, tak ho raději přenechejte kvalitním a krásným kusům oblečení. Neskákejte obchodníkům na jejich taktiku a kousek v obchodě nechte.

Věci co vám nesedí

V oblečení se musíte především cítit pohodlně a svobodně se hýbat. Pokud už po pár vteřinách cítíte, že vám něco nesedí a látka vás dře, za vaše peníze to nestojí.

Nepohodlné boty

Pokud vás z bot bolí noha už při zkoušení, mělo by to být jasné znamení toho, že je nemáte kupovat. Sami víte, že v nich nevydržíte ani hodinu. I pokud sikupujete boty na speciální příležitost, zaměřte s ena pohodlí. Přeci jen si chcete akci užít a ne řešit, kdy už se konečně budete moci zout.

Tohle je především dámská specialita. Boty sice můžou být krásné, ale měly by vám především dobře sloužit. Přeci si je nekupujete proto, abyste se na ně doma koukala.

Věci co nejsou ve vaší velikosti

Tak hrozně moc tu bundu chcete, že máte najednou pocit, že to XS vám vlastně dokonale padne. Rozhodně nikdy si nekupujte nic, co není ve vaší velikosti. Pokud vaší velikost nemají, berte to prostě tak, že není. A to ani v jiné velikosti. Nebude vám sedět a nebude vypadat dobře. Ušetřete peníze a raději se podívejte po něčem jiném, co vám dobře sedne.

Trendy které vám nesluší a za měsíc váš nebudou bavit

Na Instagramu vypadá všechno dobře. Ale jak dlouho? Rychlost s jakou nás trendy zaplavují je někdy až neuvěřitelná. Takže nejen, že se investice do instatních módních kousků nevyplatí, nemá ani smysl. Především pokud vám nesluší. Neříkáme, že trendy jsou špatné. Jen si mezi nimi musíte hodně dobře vybrat ty, které nejlépe ladí s vaším stylem a které vám opravdu sluší. To, že něco nosí vaše oblíbená insta holka neznamená, že to potřebujete taky. Buďte realističtí a kupujte jen to, co opravdu unosíte.

Mačkavé materiály

S tímhle máte určitě také spoustu zkušeností. Něco vypadá v obchodě dobře, jakmile si to ale vezmete na sobě a nosíte to déle než 30 minut, vypadá to jako by vás sežvýkala obří žirafa. To nikdy nevypadá dobře. Takže příště až budete v obchodě a budete mít podezření, že látka se bude až příliš mačkat, podržte ji chvíli v sevřené pěstia počkejte, zda se pomačká. I malé zmačkaniny nevěstí nic dobrého. Hledejte raději dál.

Věci, které už máte (několikrát)

Ano, také si myslíme, že kvalitních a dobře padnoucích džínů není nikdy dost a že bílá košile je prostě nadčasový kousek. Nic se ale nemá přehánět. Jestli jste se také přistihla, že v obchodechkoukáte neustále po těch stejných kouskách (modrá košile, černé skinny džíny, černé roláky, pruhovaná trička,…), dejte si pozor. Ano, i béžový trenčkot můžete mít ve třiceti různých střizích a materiálech a každý vypadá jinak a hodí se k něčemu jinému, co je moc, to je příliš. Dejte si pozor, zda nekupujete pořád dokola to stejné. Snadno se pak stane, že sice máte deset černých roláků, ale ani jednu halenku na důležitou schůzku.