Monochromatické outfity jsou podle mnohých tak trochu oříšek. Je pravda, že dát dohromady různé odstíny jedné barvy tak, aby spolu vypadaly dobře, se může zdát jako nesplnitelný úkol, vůbec to tak ale není. Stačí se držet několika pravidel a budete vždy vypadat skvěle.

První pravidlo zní, že se nemusíte snažit najít přesně tu stejnou barvu. Stačí, když budou mít podobnou intenzitu a nebudou se vzájemně přebíjet. Pokud se vám ale podaří najít barvu přibližně, ale ne zcela podobnou, sáhněte raději po té, která bude úplně jiná. Lepší je rozdíly v odstínech přiznat, než se je snažit zamaskovat.

Dalším pravidlem je, že pokud se budete do jednoho outfitu pokoušet zakomponovat dva prvky, které budou barevně nesourodé, rozbijte je nějakým jiným kouskem, který rozdíly opticky zmírní. Pokud budete mít například kabelku a šaty podobné barvy, které spolu ale nebudou ladit, oblečte si ještě bundu nebo sako, které dva kousky oddělí a nebudou tak přímo u sebe. Jejich barevný rozdíl pak nebude tak patrný. Třetí prvek bude spojovací. Může to být například bunda, boty, kalhoty či sukně. Budou tvořit předěl, díky kterému bude váš monochromatický outfit vypadat mnohem lépe a soudržně.

Vybrali jsme pro vás několik našich nejoblíbenějších monochromatických outfitů.