Champagne Supernovas

Maureen Callahan

Devadesátými léty v této knize čtenáře provedou Kate Moss, Marc Jacobs a Alexander McQueen. Móda se stala po punk rockových osmdesátkách středem pozornosti a z původních podivínů se stali it girls a it boys. Kniha popisuje vzestup fenoménu heroin chic a prozrazuje mimo jiné, proč se Kate Moss a Johnny Depp rozešli nebo co hnalo Alexandera McQueena k sebevraždě.

Talking Fashion

Jan Kedves

Hloubkové rozhovory v knize Talking Fashion odhalují myšlenky vlivných tváří módy jako jsou Juergen Teller, Nick Night nebo Rick Owens. Raf Simons zde nostalgicky vzpomíná na léta, kdy chodil do klubů na techno party a Teller zase popisuje, jak přiměl Victorii Beckham k focení odvážné kampaně.

Alexander McQueen – Blood Beneath the Skin

Andrew Wilson

Za sebevědomou tváří Alexandera McQueena se skrývala citlivá duše výstředního návrháře, který se snažil přežít v některých ohledech krutém módním průmyslu. Tlak vyrovnával drogami, což také přispělo k neslavnému konci. Za jeho výjimečným životem se ohlíží Andrew Wilson.

Vivienne Westwood

Vivienne Westwood a Ian Kelly

Říká se jí žijící legenda. Vivienne Westwood je návrhářkou, aktivistkou a spoluzakladatelkou punku v módě. V rozsáhlé a upřímné biografii popisuje s pomocí spisovatele Iana Kellyho peripetie svého života.

The Glass of Fashion

Cecil Beaton

Spisovatel a zároveň fotograf, Cecil Beaton píše v knize s názvem The Glass of Fashion: A Personal History of Fifty Years of Changing Tastes and the People Who Have Inspired Them o vlivu velikánů jako jsou Chanel, Balenciaga nebo Dior. Kniha vyšla poprvé už v roce 1954, před pár lety se ale dočkala nového vydání.