Must-have: Mini bags ve velikosti XS

/ Lenka Komrsková

Z Paříže do Tokia přes Šanghaj – kolekce značky Louis Vuitton pro sezónu jaro a léto 2021 je pojatá jako cesta s rozmanitými zastávkami.

Ikonické tašky módního domu se objevují v nové XS verzi, která nabízí prostor jen pro to nejzákladnější. Modely Keepall a Steamer v nové podobě z plátna Monogram Macassar či Distorted Damier se hodí pro všechny denní i večerní příležitosti.

Díky madlům a odnímatelnému ramennímu popruhu se kabelky dají nosit v ruce nebo přehozené přes rameno a představují novou koncepci svobodného života a cestování v duchu nomádské tradice, která je srdci značky Louis Vuitton blízká.

V této sezóně se objevuje nový vzor – klasický motiv Damier přichází v inovované podobě, je natažený a protkaný černobílými kostkami inspirovanými Ska, hudebním žánrem, který vznikl v 50. letech na Jamajce a stal se populárním v Anglii. Na černobílém podkladu se hrdě vyjímá logo LV v šafránovém odstínu, jež vzdává čest ikonickým barvám této značky.

Zajímavým detailem jsou motivy zvířat z dílny Virgila Abloha, které zdobí některé modely. Zoooom a jeho přátelé se objevují na miniaturách kabelek Keepall či Steamer v trojrozměrné tkané verzi nebo jako vyšité odznaky na plátně. Díky tomu je každá kabelka jedinečným kouskem se svým vlastním charakterem.