Když přijde Homer Simpson ke své šatní skříni, visí tam několik párů stejných kalhot a vedle stejný počet bílých polotriček a samozřemě jeden oblek, pro zvláštní příležitosti. Vypadala podobně i šatní skříň Steva Jobse? Byla také plná jednoho druhu kalhot a černých roláků?

jobs

My ženy máme ve zvyku oblékat se podle nálady, podle toho, kým chceme ten den být. Někdy máme chuť být za dámu, někdy se nejlépe cítíme v černé, jindy potřebujeme barvy. Někdy musíme mít šaty, jindy zase kalhoty. Je to zkrátka věda. Samy nikdy nevíme, na co budeme mít chuť zítra, natož za týden. Možná proto chodíme tak často a rády nakupovat, nekupujeme si přeci jen oblečení, kupujeme si náladu.

zuckerberg

“Když mi kalhoty sedí, vezmu si jich třeba deset. A mám rok klid,” říká mi na mou otázku proč nosí jen jeden druh a značku kalhot kamarád. A jsme u toho. Nakupování. Jedna z nejméně oblíbených mužských aktivit! Je to vlastně asi docela prosté, zkrátka jakýkoli způsob, jak se vyhnout návštěvě obchodního centra je dobrý.

bill-gates

Je to ohromně praktické, a navíc, muži nemusí mít na každý večírek jiné šaty, to je všeobecně známá výhoda jejich šatníku, stačí pár kousků. A čím jednodušší, tím lepší. Ženy zase radši experimentují, se střihy, materiály, s barvami. Určitě také máte ve skříni troje černé džíny a jen vy vidíte, jak naprosto rozdílné jsou. Každé se hodí k něčemu jinému, každé na vás vypadají trochu jinak a každé mají jiný příběh.

Experimentovat je určitě zábava, ale klasika je klasika. A nevypadá nakonec nejlépe bílé tričko a klasické modré džíny? Co myslíte?

 

Zdroj obrázků: Pinterest, Le 21eme