Načerpejte inspiraci

Prohlédněte si několik módních časopisů nebo projeďte instagram a poznamenejte si kousky a kombinace, které se vám nejvíc líbí. Nemusí to být jen oblečení, ale i bytové doplňky, písničky nebo fotky. Skvělým nástrojem pro takové vybírání je Pinterest, Polyvore nebo Weheartit. Potom se na oblečení, které jste vybrala, znovu podívejte a zkuste najít jejich společné znaky. Pastelové barvy? Vintage kousky? Minimalistické kombinace? Košile s límečky? Cokoliv najdete, na tyto věci se zaměřte při příštím nakupování a uvidíte, že to hned bude snazší. Můžete si udělat i mood board, jaký používají designéři při tvorbě kolekce. Pomoci vám může položit sama sobě tyto otázky: Jaké oblečení, které vlastníte, nosíte nejčastěji? Která slova si se svým stylem spojujete? Co chcete, aby o vás vaše oblečení říkalo? Kde nejraději nakupujete?

Buďte nekompromisní

Než si něco koupíte, zastavte se a zeptejte se sama sebe: „Budu to opravdu nosit?“ Je snadné podlehnout trendům, které vypadají skvěle na modelkách a celebritách, ale pokud to není něco, co jste zvyklá nosit, pravděpodobně se v tom nebudete cítit ani vypadat dobře a nebudete mít, s čím danou věc kombinovat.

 

Chybami se člověk učí

Na druhou stranu, pokud si ještě nejste svým stylem jistá, nebojte se experimentů. Vyzkoušejte toho co nejvíc, a až to bude „to pravé“, prostě to poznáte. Naopak ve spoustě věcí se nebudete cítit ve své kůži, i když objektivně na vás mohou vypadat dobře. Možná nemáte ráda odhalená ramena, nebo nejsou vaším šálkem kávy romantické květované šaty. Nikdy se nenechejte do ničeho nutit!

Vyjádřete svou osobnost

Váš styl většinou nespadne jen tak z nebe. Móda odráží kulturu, zájmy i váš životní styl. Jakou hudbu posloucháte? Ta oblečení ovlivňuje velmi silně. Jaké jsou vaše oblíbené filmy? Jaké máte povolání? Pokud pracujete v kanceláři, bude váš styl pravděpodobně vypadat jinak, než jestli jste nezávislá umělkyně. Co vás zajímá, baví? Jestli máte odpor ke sportu, neoblékáte se do tenisek a funkčního oblečení. Pokud jste celý den na nohou, potřebujete pohodlné boty bez podpatků a kvalitní oblečení na ven.

Investujte do basic kousků

Tohle říkáme pořád. Ať je váš styl jakýkoliv, budete potřebovat univerzální kousky pro tvorbu outfitů. Jakmile budete mít kvalitní základní kusy, můžete už s klidnou hlavou kupovat levnější trendové oblečení, které nebudete nosit tak často.

Nekopírujte

Někdy to bude vaší kamarádce hrozně slušet. Nebo uvidíte fotku celebrity v originální kombinaci. Když bez jakýchkoliv úprav zkopírujete celý outfit, budete vypadat trapně a každý pozná, že se k vám nehodí. Nesnažte se vypadat jako někdo jiný. Inspirujte se, ale berte ohled na to, že jsme každá jiná. Někdo má širší boky, někdo výrazné obočí, někdo světlounké vlasy. Zvýrazněte své odlišnosti a založte na nich svůj look!

Škatulky? Ano, ale s mírou

Pokud se vám svůj styl podaří pojmenovat, bude se vám oblečení lépe hledat na internetu a objevíte spoustu věcí, které jste neznala. Téměř nikdo ale nemá styl takhle čistý, pravděpodobně jich ve svém osobním stylu mixujete několik a přidáváte i své vlastní nápady. Nesnažte se natlačit do žádné škatulky a vezměte si od každého kousek!