Co nás naučila móda v Sexu ve městě

/ Redakce Foto: Pinterest

Těžko uvěřit, že populárnímu seriálu táhne už na 20 let. Outfity, které úžasná stylistka Patricia Field v seriálu vytvořila, nás uchvacují, překvapují a někdy rozesmívají dodnes. Některé looky nám už dnes přijdou jako úsměvné výstřelky, některé nikdy nezestárnou, jiné se opět vrací do módy. Pojďme si připomenout šest největších módních lekcí, které nám seriál dal.

Kožichy nikdy nezestárnou

I když by dnes, v době veganské osvěty, Carrie pravděpodobně zvolila spíše kabát z umělé kožešiny, stylovost jejímu oblíbenému svršku rozhodně upřít nemůžeme. Huňatý kožich se objevuje ve všech sériích seriálu a skvěle se hodí k velké večerní, miniaturním saténovým šatičkám nebo na každodenní běhání po městě. Každému outfitu dodá ten správný punc „vysoké módy“.

Na vysoké noze

Carrie Bradshaw v seriálu přiznává, že má „malý problém se závislostí na drahé obuvi“. Jen těžko si lze představit, co by dělala v roce 2017, kdy jsou největším trendem v obouvání obyčejné tenisky. A jak to jen dělala, že ji po celodenním běhání po New Yorku neupadly nohy bolestí? Musíme jí ale nechat, že nic na nohou nevypadá tak žensky a elegantně jako luxusní střevíčky. Posuďte sami a zajděte se podívat na výstavu Manolo Blahnika do Musea Kampa!

 

Nebojte se to vzít ležérně

Ačkoliv Miranda byla v seriálu úspěšnou právničkou, ve svém volném čase nás překvapovala totálně ležérními outfity. Souhlasíme s tím, že pohodlí je nade vše, a hned máme také chuť hodit na sebe lacláče nebo velký měkoučký svetr.

 

Kombinujte nekombinovatelné

Carrie a její eklektický styl, který má na svědomí stylistka Patricia Field, dodnes uchvacují všechny divačky. Jak to, že jakékoliv dvě zdánlivě nesourodé věci spolu v seriálu vypadají tak dobře?! Pravda, některé kombinace už jsou možná příliš velký úlet, ale móda má být přeci cokoliv, jen ne nudná! Hrajte si a nebojte se experimentovat. A že lidi zírají? No a co!

 

Růžová je dobrá

Ženy v seriálu se navzdory svému věku nebojí ukázat svoji „holčičkovskou“ stránku. Ať už je to Carriina slavná baletní sukně nebo Charlottiny čelenky do vlasů. A hlavně růžová! Dnes už rozhodně neplatí, že se hodí jen pro panenky Barbie. Růžovou od hlavy až k patě si oblékněte klidně i do práce.

 

Kousek chlapa

Samantha Jonesová si v seriálu z chlapů rozhodně nic nedělala. Využívala je na báječný sex na jednu noc a sama byla úspěšná majitelka PR agentury. Když se jí podařilo proniknout do „mužského“ světa, není divu, že se bravurně zhostila i typicky pánského kousku oblečení – kalhotového kostýmu. A povedlo se jí to tak žensky, jak jen to bylo možné. Kvalitní, dobře padnoucí kostým vám vydrží dlouhé roky a nikdy nevyjde z módy.