New York

New York, město, které nikdy nespí. Kromě skvostné architektury, parků a nezaměnitelné atmosféry je NYC plný obchodních domů, jako je Saks Fifth Avenue, Bloomingdale’s, Barney’s nebo Nordstrom, ale i malých rodinných second handů. Rozhodně zamiřte do hipsterského Brooklynu, jen pozor, cedulka vintage je v New Yorku mnohem hodnotnější než u nás, takže v sekáčích moc neušetříte. Kromě tradiční 5. avenue, kde se nachází takové značky jako Prada, Louis Vuitton či Tiffany & Co., byste při návštěvě New Yorku měli navštívit městskou čtvrť SoHo, která se jen hemží zajímavými butiky streetwearového, ale high-end ražení. Náš osobní tip je ale obrovský outlet Century 21 na Cortlandt Street, jež je plný všeho od home decoru, přes spodní prádlo a doplňky až po plesové róby. V Century 21 najdete běžné značky, ale i top návrháře z celého světa. Můžete si tak pořídit designérskou kabelku, boty nebo oblečení za zlomek původní ceny.

Londýn

I v Londýně je nepřeberné množství obchodů, do nichž můžete vyrazit. Chcete do velkých nákupních domů v samém centru Londýna, či vám stačí klidné obchody v postranních uličkách? Výběr je zcela na vás. Jen pár kroků od rušné Oxford Street se nachází nákupní centrum Kingly Road, která se může chlubit útulnými kavárnami, restauracemi a dostatečnými obchody s oblečením. Navštívit zde můžete také koktejlový bar postavený roku 1940. Jestliže chcete zkusit největší nákupní centrum v Evropě, rozhodně se jděte podívat do Westfield London, kde kromě luxusních značek naleznete i ty cenově dostupnější. Harrods a Regent Street jsou designovou klasikou, která by vám však neměla ujít!

 

Tokio

Tokio je velmi hektické město, které ovšem nabízí spoustu možností. Značkové i nekonvenční módní kousky a tradiční oděvy. Ujít si rozhodně nesmíte nechat nákupní čtvrť Ginza, v níž sídlí butiky i avantgardní tržnice. Nejrušnější čvrť v Tokiu, Shibuya, pak nabízí spoustu obchodních center či restaurací, tak se tam zastavte. Pokud jste milovníky umění, čtvrť Shimo-Kitazawa je přesně pro vás!

 

Miláno

Pokud se kromě nakupování chcete pokochat také dech beroucím okolím, určitě zamiřte do obchodního centra Galerie Viktora Emanuela II. Stavba těchto přepychových budov trvala dvanáct let a dokončeny byly roku 1877. V jednotlivých pasážích se nachází ty nejluxusnější značky z celého světa, stejně jako vybrané gourmet restaurace. Jestliže hledáte dostupnější módu, navštívit můžete nákupní centrum Piazza Portello nebo outlety Lutin či Etro. Objevujte!

 

Dubai

Zajímá vás, jak vypadá jedno z největších nákupních center na světě? Pak směřujte do Dubaje, konkrétně do Dubai Mall. Luxusní destinace se pyšní se více než 1200 obchody. Pokocháte se ale i dubajským akváriem nebo třeba největším obchod se sladkostmi na světě, nese název Candylicious. Zážitek zahrnuje i vstup na nejvyšší budovu na světě – Burj Khalifa. Pokud netoužíte po nekonečných davech, navštivte The Ranches Souk nebo Dubai Outlet Mall. Nachází se mimo centrum a stoprocentně si vyberete.