Elie Saab

Mistr krajek a zdobení Elie Saab čerpal pro svou novou svatební kolekci inspiraci z vídeňských plesových sezón a tradičních oděvů rakouské smetánky. Složité aplikace, jemné švy, čisté saténové materiály a objemné sukně dodávaly róbám patřičnou honosnost a dynamičnost. Kolekce byla navíc představena v interiérech pompézního hotelu Plaza, přičemž jen samotné místo dodalo kolekci nezaměnitelný luxusní nádech.

Georges Hobeika

Osvědčenou klasikou se řídil i libanonský návrhář Georges Hobeika. Opulentní kolekce byla inspirována přírodou a zvláště pak růžemi – nejvyšším symbolem lásky. Pro nevěsty tak Hobeika vytvořil pohádkovou couture sbírku, v níž nechyběly romantické závoje, nekonečné volány, květinové výšivky, ani dlouhé elegantní sukně poseté křišťály.

Vera Wang

Během svatební sezony, kdy dominují převážně bílé šaty, přišla Vera Wang se svými pestrobarevnými róbami a zapříčinila tak převrat – vyhnula se totiž snad všem konvencím. “Chtěla jsem prozkoumat transparentnost, pohyb a samozřejmě barvu, ovšem zcela jiným způsobem,” vysvětlila Wang. „A také jsem se snažila vyvarovat typickým svatebním pravidlům, jako je bílá barva, krajka a tradiční sukně,” dodala. Nejdůležitější barvou se nakonec stala béžová, doplněná navíc ručně malovaným tylem. Šaty se pyšní i několika dalšími detaily, jako jsou mašle či veliké květinové ozdoby.

Zuhair Murad

Kolekce inspirovaná hnutím Art Deco z 30. let zahrnovala bohaté a divoké šaty s výstřihy do V, šifonové šaty s prošívaným živůtkem, jež dodaly šatům ženskost, nebo talárové šaty se šněrováním. Zuhair Murad nezapomněl ani na nevěsty, které milují romantické květinové výšivky. Vytvořil proto róby, na jejichž bohatých sukních byly rozsety 3D aplikace květin.

Marchesa

Kreativní ředitelky a zakladatelky labelu Marchesa, Georgina Chapman a Keren Craig, nám tuto sezonu nabídly éterické volány, vzdušný tyl, objemné sukně s prošívanými detaily, jemné odnímatelné závoje nebo čelenky s květinovými detaily ve stylu řeckých bohyň. Na dlouhých rukávech se rozprostřely 3D modely růží a krajkou vyšívaný detail celou svatební róbu ještě vyvýšil.

Viktor & Rolf

Viktor Horsting a Rolf Snoeren se tuto sezonu rozhodli experimentovat a proto jsme mohli kromě tradičních honosných rób vidět i minimalistický sametový overal v bílé barvě nebo troje retro šaty nad kolena. Výběr byl vskutku rozmanitý pro nevěsty jakéhokoliv stylu a vkusu. Dlouhé šaty v couture stylu spolu s křišťálovou čelenkou nebo dlouhým závojem působily velkolepě, mini šaty zase vzbuzovaly rafinovaný a moderní dojem.