O oblečení a módě se občas prostě nedá přemýšlet racionálně, občas je to záležitost emocí. Ano, sice nám k životu bohatě stačí pár nezbytných kvalitních kousků v základních barvách, které se budou hodit na většinu událostí a budou se snadno kombinovat, ale to často jednoduše nestačí. Po oblečení toho totiž chceme mnohem více.

Chceme, aby nám nejen slušelo a bylo pohodlné (i když, pro krásu se prostě občas musí trpět…) ale také potřebujeme, aby odráželo naší náladu, aby souznělo s naší osobností a aby vysílalo světu zprávu o tom, jak se cítítme a kým zrovna dnes jsme. Není to jednoduchý úkol.

Takže vám naprosto rozumíme. Mít plnou skříň oblečení a stejně neustále chtít (potřebovat!) nové věci, je naprosto normální. Jednoduše se chceme cítit nově a naše (ehm, měsíc?!) staré oblečení zkrátka nesedí k naší momentální náladě. Takže to, že potřebujeme neustále nové kousky je vlastně úplně přirozené (a my to naprosto chápeme, být praktický je někdy obzvlášť těžké….a taky je to nuda, co si budeme, že?).

Abyste měla neustále co na sebe, nemusíte si ale rovnou kupovat nic nového, stačí objevovat kombinace, které vás nikdy dříve nenapadly. Kouzlo je ve stylingu. Stačí si jen obléct starý kousek novým způsobem a hned se budete cítit úplně jinak.

Jak? Třeba takhle.

Mix a Match

Saka a kalhoty kombinujte jak jen je libo. To, že mají rozdílný vzor nebo jsou z jiného materiálu vůbec nevadí. Pokud chcete, aby váš outfit vypadal ještě lépe, sáhněte letos po saku a kalhotách v pánském stylu (klidně si je pořiďte v pánské sekci, tam mají mnohem lepší kousky), když vám budou o něco větší, tím lépe. 

Palazzo kalhoty i v zimě

Palazzo kalhoty nejsou jen letním kouskem, můžete je nosit i v chladnějších měsících. Kombinujte je třeba se svetry, saky a trenčkoty. Obujte k nim klidně kotníčkové boty nebo tenisky. A pokud máte pocit, že vám v nich bude zima, oblečte pod ně punčocháče nebo skinny džíny. 

Šaty a sako 

Ano, sako přes šaty se možná na chaldnější měsíce úplně nehodí, ale stačí pod šaty obléct kalhoty a rolák a máte naprosto dokonalý outfit do práce. Teď v zimě je klíčové především vrstvení. Vrstvěte jak vás jen napadne. Svetry, roláky, kalhoty, sukně i šaty. Letos je vrstvení nejen povoleno, ale dokonce vyžadováno (nic vám ale nepřikazujeme, to móda).

Pásek na správném místě

Doplňky jsou ten nejlepší a nejrychleší způsob, jak dodat oblečení nový vzhled. Co se pásku týká, neexistují žádná pravidla. Nikdo neříká, že si ho nemůžete obléct přes svetr nebo kabát, naopak. Buďte kreativní. To hlavní, co byste měla mít na mysli při tvoření nového outfitu, je, jak se v něm cítíte a zda vám sluší. Všechna zaběhnutá pravidla jdou stranou. Řiďte se sami sebou.