Buďte sami sebou

I přes silný módní diktát nezapomínejte na základní pravidlo. Být sami sebou. Myslete na to, že váš styl je jedinečný a nové trendy by ho měly obohatit, nikoliv změnit. Dobře se proto rozmyslete, jestli právě ten nejnovější kousek z vašeho wish listu bude ladit nejen s vaším šatníkem, ale i s vámi.

Přímo na míru

Líbí se vám trend kostkovaných sak, ale máte pocit, že vám žádné v oversized střihu nesedne tak, jak by mělo? V klidu sáhněte po střihu, na který jste běžně zvyklí. Jen tak budete mít šanci sako nosit s oblibou a cítit se v něm pohodlně a dobře.

Předvídejte

Ano, možná to bude těžké. Zkuste se zamyslet nad tím, jestli má daný trend potenciál k tomu se udržet déle, než jednu sezónu, nebo se naopak stát ikonickým kouskem. Obecně platí, že čím větší výstřelek a boom kolem něho je, tím bude jeho životnost kratší. Pak už je jen na vás, zda budete chtít svůj šatník každý měsíc obměňovat.

Inspirujte se

Samotná inspirace je rozhodně nedílnou součástí rozhodovacího procesu. Prozkoumejte vaše oblíbené instagramové účty, blogy, nebo magazíny a v neposlední řadě i váš šatník. Díky tomu budete daleko lépe vědět, jak nové boty nosit a kombinovat. A nebo ještě lépe – budou se vám v hlavě vytvářet vlastní kombinace outfitů. A to je přesně to, co chcete!