Pokud jde o originální oblečení a netradiční kombinace, někdy je to trochu hra s ohněm. Nosit totiž něco, co nikdo jiný nenosí nebo na co nejsme zvyklí, se občas nemusí vyplatit. Proč? Prostě si budete připadat až extrémě nesvá a nebudete vědět, zda jste třeba nešlápla vedle (například u oficiálních akcí).

Takže sice budete vypadat skvěle(!), ale moc si to neužijete protože si budete připadat nepatřičně. K tomu ale není vůbec důvod. Spousta z nás má chuť nosit zajímavé oblečení, pak se ale stejně raději vrátíme k naší ověřené klasice, protože pocit, že takhle nikam nemůžeme, nás přepadne těsně před odchodem z domu.

Jak se těchto pocitů zbavit a začít se bez problémů oblékat i mimo vaší “komfortní zónu”?

Zkuste si vše doma

Zvyk je železná košile a u oblečení to platí obzvlášť. Až si tak domů přinesete ten velký červený kožich, ještě než v něm vyrazíte do ulic (Hrozí pocit akutního diskomfortu a okamžité potřeby se převléct! Nebo to tak máme jenom my?), zkuste si v něm chodit doma a zvykejte si na ten pocit, že na sobě máte něco úplně jiného než jste zvyklá (černý vlněný kabát, ehm).

Zvykejte si postupně

Pallazzo kalhoty a k tomu stříbrné kotníčkové boty? Super kombinace, pokud jste ale ani jedno ještě neměla na sobě a nevíte, zda se budete cítit pohodlně a “svá”, jednoduše si zvykejte pomalu. Jeden kousek po druhém. Jedním z všeobecně obávaných položek v šatníku jsou třeba klobouky. Výrazné a nepřehlédnutelné. Zkuste si klobouk vzít ke své nejověřenější uniformě, ve které se cítíte stoprocentně skvěle.

Jestli milujete all black outfity a toužíte si občas obléct i barevnější kombinaci, začněte tak, že budete nosit jeden výrazný barevný kousek s něčím, čemu věříte (černé džíny?).

Jděte po věcech, na které byste se normálně vůbec nedívala

Jak objevit vaše nové outfitové já? Každý z nás má typy oblečení, barvy, druhy po kterých vždycky koukáme a které nejčastěji kupujeme (bílá košile, černé tričko, džíny s vysokým pasem). Jestli ale chcete změnu, musíte se vědomě zbavit tohoto “filtru” a koukat se na místa a věci, kterým normálně nevěnujete pozornost. Můžete se třeba pro změnu podívat po šatech nebo sukni, které vám v šatníku tak často chybí (nečekaná večeře a všechno, co máte ve skříni, jsou modré mom jeans a tričko Guns N’ Roses … to není ideální situace).

Zkoušejte si i to, o čem jste přesvědčená, že vám absolutně nesluší. Třeba budete příjemně překvapená.