Vyměňujte

Často se stává, že šatník praská ve švech, ale více, jak polovinu věcí z něj nenosíme. Věřte, že tento problém mají i vaše kamarádky, známé nebo kolegyně z práce. Zavolejte jim a zorganizujte si o víkendu výměnu vašich nenošených kousků. Nejlépe se sklenkou dobrého vína a občerstvení. Tyhle nákupy vás nebudou nic stát. Jen spoustu zábavy a čistku šatníku zároveň. Jdete do toho s námi?

Objevte kouzlo second handů

Máte na svém wishlistu oversized sako, Levis 501′, nebo zkrátka hledáte jen něco originálního, co nepotkáte doslova na každém rohu? Navštivte nejbližší second hand ve vašem okolí! Budete se divit, kolik zázraků se v těch malých obchůdcích skrývá. A často to jsou jsou opravdové poklady – tím myslíme designérské kousky, které tu pořídíte doslova za pár korun. Ušetříte svou peněženku, obnovíte si šatník a ještě uděláte alespoň něco málo pro slow fashion. Tak na co ještě čekáte?

Tvořte

Buďte kreativní. Máte několik párů džín, které nenosíte, ale prahnete po nových, více trendy? Nebo jste právě zjistili, že na léto máte nedostatek šortek či sukní? Udělejte si chvilku času, inspirujte se na Pinterestu DIY nápady a vezměte do ruky nůžky, popřípadě jehlu a nit. S trochou zručnosti budete mít “nové” denimové šortky, sukni, nebo cool fringe jeans. A co je na tom nejlepší? Že budou naprosto unikátní a hlavně – přesně podle vašich představ!