NYFW 1. část: Victoria Beckham a její nejlepší přehlídka vůbec, Trump a móda

/ Redakce

Z pochopitelných důvodů se mola letos zaplnila módou, která měla reflektovat současnou politickou situaci v USA a upozornit na ni. Kdo to zvládl lépe a kdo hůř?

 Victoria Beckham a její móda pro pracující ženy

Už dlouho tady nebyla kolekce, kterou by si ženy chtěly a mohly okamžitě obléct do práce. Jako by návrháři úplně zapomněli na to, že ne všichni jejich zákazníci jsou cool teenageři, kteří vládnou Instagramu a nechávají se fotit na ulicích. Victoria Beckham vytvořila skvělou kolekci plnou krásných nositelných a kvalitních kousků pro ženy z celého světa.

Její oblečení je skvělé do kanceláře, zároveň je ale dostatečně fashion a nepůsobí usedle. Každý kousek vypadal skvěle, jednoduché kašmírové svetry, midi sukně i šaty s potiskem.

hbhjjjbb

Wang a cool kids of Bronx

Alexander Wang přesunul svou přehlídku do newyorského Bronxu a ihned čelil obviněním, že na mole nebylo dostatek žen tmavé pleti. Což je právě kvůli povaze čtvrti i jeho kolekce více než nedomyšlené.

Na přehlídce se objevily Bella Hadid i Kendall Jenner – dvě nejsledovanější modelky fashion weeku. Bella měla na sobě kožené černé kraťasy a vintage tričko s nápisem “Night Of Treason”. Některé modelky si dokonce speciálně kvůli Wangově přehlídce ustřihly vlasy. Nestálo to za to.

uybub

Politika a móda

Public school vyzbrojil modelky na molo plyšovými “pantoflemi” a červenými kšiltovkami s nápisem “Make America New York” (udělejme Ameriku New Yorkem). Poselství bylo jasné, módní svět rozhodně nehodlá mlčet.

hbjhbjh

Génius, jehož boty se vyprodají během vteřiny, Joseph Altuzarra předvedl na fashion weeku kolekci plnou sametu, květin a vínové. Prý by mohl být novým módním gigantem i mimo oblast bot. Nás ale jeho obuv baví zatím mnohem víc než oblečení.

jhbjbj

Kolekci Diane Von Furstenberg jsme si zamilovali. Barvy, materiály, střihy, prostě všechno bylo perfektní. Diane rozhodně ví, co chtějí ženy nosit.

1020

U Tibi vládl minimalismus, zemité a přírodní tóny, oversized saka (wishlist) a perfektně střižené šaty. Tvíd, roláky a kostka nikam nejdou. Celá kolekce Tibi vzdává holt všem pracujícím dívkám.

To nejlepší z nejlepších

Raf Simons byl pro Calvina Kleina trefou do černého. Kdo jiný, než génius jakým raf je, by dokázal vytvořit dokonalou kolekci, která bude současná a přesto nese prvky z historie značky. Slavná kampaň na džíny calvins z osmdesátých let, ve které zazářila Brooke Shields se objevila jako cedulka na džínách. Modrá silueta Brooke na bílé cedulce vzadu na džínech měla vzdát holt značce a její historii.

hbjhbb

Fotky: vogue.com