Rodarte

Kreativní návrhářky značky Rodarte, Kate a Laura Mulleavy, se po dvouleté odmlce vrátily z Paříže zpět na newyorský týden módy, aby představily novou kolekci úspěšného kalifornského labelu. Romantickou kolekci představily na Lower East Side na hřbitově plném zeleně a květin. Nadýchaný tyl, závoje, krajka, květinové aplikace i výrazné líčení s rudou rtěnkou dodávaly přehlídce dramatický nádech. Tomu se říká povedený comeback!

 

Diane von Furstenberg

Diane von Furstenberg si pro své jarní a letní modely vybrala za inspiraci průkopnické ženy. Vytvořila mnoho stylových rób s důrazem na materiál a motivy a nebála se použít také znovu tolik oblíbené zvířecí vzory. Kromě toho jsme mohli spatřit také nádherné obleky rovného střihu, které jsou momentálně trendem číslo jedna. Diane se držela hlavně zemitých barev, neodolala však ani modré.

 

Jonathan Simkhai

Návrhář Jonathan Simkhai se rozhodl, že vynechá složitou instalaci v exteriéru a místo toho zvolil jen intimní prezentaci své nové kolekce. Modelky vycházely z klenby pokryté zelení do otevřené místnosti plné přihlížejících. V pozadí hrála jemná hudba a celá kolekce se nesla v harmonické a uvolněné atmosféře. Prim hrály přírodní tóny i v tomto případě.

 

Brandon Maxwell

Asi před dvěma lety se Brandon Maxwell vrátil domů do rodného Texasu. A v aktuální kolekci byla inspirace právě tímto státem více než patrná. Jednalo se vskutku o jednu velkou, nablýskanou, pestrobarevnou podívanou, jíž si mimo jiné užily sestry Hadidovy. Dominantním prvkem módní přehlídky se staly šaty z kvalitních materiálů ve výrazných barách, jako je žlutá nebo červená spolu s růžovou. A nechyběly ani klobouky!