Éra supermodelek

Ještě předtím, než se na sociálních sítích objevila Gigi Hadid nebo Kendall Jenner, v době kdy obálky časopisů zabíraly převážně modelky místo filmových hvězd, zde bylo několik žen, jež se zasloužily o titul supermodelek. Velká pětka, jak se jim říkalo, zahrnovala modelky jako Cindy Crawford, Christy Turlington, Lindu Evangelistu, Naomi Campbell a Claudii Schiffer. Kromě nich bylo několik dalších supermodelek té doby, a to Kate Moss, Tatjana Patitz, Gisele Bündchen či Stephanie Seymour, které taktéž patřily mezi elitu. Tyto modelky ovládly doslova každé molo, objevovaly se téměř ve všech kampaních a na všech obálkách magazínů včetně Vogue, Elle, Harper’s Bazaar, Glamour nebo W.

Módní ikona Winona Ryder

Winona Ryder patřila k nejlepším a nejobsazovanějším herečkám 90. let. Kdo by si nepamatoval filmy jako Narušení, Drákula, Heathers nebo Střihoruký Edward, kde se mimochodem seznámila se svým pozdějším partnerem, Johnny Deppem? Kromě toho bývá označována i jako nesmrtelná módní ikona 90. let. Její záliba v tmavých barvách byla zřejmá, a když se na červeném koberci ukázala v růžových či perlově bílých šatech, vypadala vždy elegantně. Nejčastěji jsme ji ale mohli zastihnout v pohodlné kožené bundě, boyfriend džínech nebo ve větším saku se skládanou sukní.

Cher Horowitz a její debut v Clueless

V roce 1995 vtrhl do kin film Clueless, jenž pomohl definovat dívčí módu 90. let. Od té doby, co se Alicia Silverstone jako Cher Horowitz objevila na obrazovce se svou nekonečnou šatní skříní a náklonností k návrhářům jako Azzedine Alaïa, Dolce & Gabbana či Calvin Klein, si získala místo v našich srdcích. I v dnešní době se návrháři jako Rochas, Roberto Cavalli nebo Maison Margiela, inspirují právě tímto filmem. Alexander Wang dokonce prohlásil, že je to jeden z jeho nejoblíbenějších filmů.

Kate Moss tváří kampaně Calvin Klein

Kate Moss bylo tehdy pouhých sedmnáct let, když se poprvé objevila v reklamní kampani na parfém Obsession od Calvina Kleina. A ač způsobila kvůli obnaženosti značné pobouření u veřejnosti, právě tato kampaň se stala tou, která ji proslavila po celém světě. Hvězda 90. let je žádanou modelkou dodnes, jen si samozřejmě pečlivěji vybírá, do čeho půjde. Nálepek fashion ikona a party girl se asi nikdy nezbaví a ani to nikdo z nás nechce!

Girl Power inspirace od Spice Girls

Kdo by si nepamatoval Victorii, Mel B, Emmu, Mel C a Geri aka Posh Spice, Scary Spice, Baby Spice, Sporty Spice a Ginger Spice? Tato britská dívčí skupina byla kromě hudebních hvězd a zábavné feministické inspirace i nezapomenutelnou módní ikonou. Vysoké boty na platformě, latex, kůže, mini šaty, krátké topy a viditelné oční linky, jež Spajsky pravidelně nosily, se od té doby staly téměř mainstreamovým hitem, který se neustále vrací zpět. Co je však ještě lepším nesmrtelným trendem, který Spice Girls přinesly? Girl Power!

Kurt Cobain a Courtney Love

Kurt a Courtney patří mezi nejvlivnější páry 90. let. Hudební i módní styl grunge, jenž se v té době hřál na výsluní, měli oba v malíčku, aniž by se jakkoliv překotně snažili. Šlo především o to vypadat nenuceně a cítit se pohodlně. To Kurt Cobain zvládal – nosil převážně volné flanelky, roztrhané džíny, conversky nebo oversized svetry a nejlepší na tom bylo, že to byla jen malá část jeho lifestylu, který jsme díky Nirvaně milovali. Zkrátka se jednalo o autenticitu, jak má být, Kurt Cobain byl zkrátka hudebník a styling jeho dovednosti pouze doplňoval.