Burberry

Christopher Bailey odešel po 17 letech z Burberry a ve své poslední kolekci dojal průřezem celé své dosavadní tvorby a oslavou LGBTQ práv, která symbolicky znázornil duhovými barvami. Tleskáme.

 

Marques’Almeida

Portugalský pár, Marta Marques a Paulo Almeida, předvedl s pomocí své značky Marques’Almeida samet, printy, dominantní žlutou, široké pruhy, statement nápisy a spoustu hravých střihů.

 

Richard Quinn

Mladá návrhář Richard Quinn, který absolvoval prestižní univerzitu Central Saint Martins, získal ocenění Queen Elizabeth II Award for British Design a sama královna Alžběta II. usedla na jeho show do první řady.

 

Roksanda

Roksanda Ilincic zahřála pohodlnými kousky a slunečními barvami. Oversize šály s kostkou se stanou hitem sezony a zamilovali jsme si i elegantní kabáty a saka. Do saténových kompletů bychom vklouzli okamžitě.

 

Matty Bovan

Další hvězda Central Saint Martins věnovala kolekci vřesovištím v North Yorkshire, ale hlavně své babičce, která Mattyho Bovana naučila plést a háčkovat. Kolekce je praktičtější, než se může zdát. A význam balónků? Tíha světa, kterou neseme v hlavě – v odlehčeném podání.

 

JW Anderson

Jonathan Anderson se držel při zemi a ukázal v podstatě spoustu praktických kousků pro ženy i pro muže. Velkou inspiraci rozeznáváme ve vojenských a námořnických uniformách, ale je jí jen tak akorát. Volné střihy zjemnil splývavý satén a opět se objevila trendy žlutá.

 

Mary Katrantzou

Královna printů s řeckými kořeny, Mary Katrantzou, se také vydala po vyrovnané cestě a vrátila se ke svým oblíbeným kouskům. V kolekci Interior Lives inspirované mimo jiné Bauhausem nás zaujala trendy dámskými obleky, ale i uměleckými tapisériemi.

 

Erdem

Magická kolekce plná sametu, třpytu a transparentních materiálů je ódou na Adele Astaire, Fredovu talentovanou a nezávislou sestru, jež se vdala do aristokratické rodiny. Láska však zůstala mladá a její manžel zemřel. Romantická cesta časem si nás získala.

 

Temperley

Ženskost, uvolněnost a něco mezi válečnou bohyní a businesswoman. Takový dojem v nás zanechala velmi povedená kolekce s názvem She Who Dares Wins návrhářky Alice Temperley. S večerní róbou doplněnou leteckými botami si výhru rozhodně zaslouží.

 

Christopher Kane

V kolekci Christophera Kanea nechybělo oversize pohodlí v podobě kabátů a minišatů, byly to však zejména sexy modely z červené krajky a průhledných materiálů, které strhávaly pozornost. S inspirací v knize ze 70. let, The Joy of Sex, se není čemu divit.

Foto: Vogue.com