Oscar de la Renta vyměnil kreativní vedení

/ Redakce

Značka Oscar de la Renta se rozhodla pro změnu. Dosavadní kreativní ředitel Peter Copping opouští svůj post po dvou letech. Je to krátká doba, ale byla jistě pro něj plodná. Do křesla hlavního designéra usedl chvíli před smrtí zakladatele značky.

Do kreativního křesla usednou hned dva designéři. V módním domě Oscar de la Renta to nejsou žádní nováčkové. Mluvíme o Laure Kim a Fernandu Garcia, návrhářské duo stojící do této chvíle za značkou Monse.

Kim pracovala pro Oscara de la Rentu od roku 2003 a odešla jako hotová designérka. Garcia vstoupil do módního domu v roce 2009 a opustil ho jako senior návrhář. Oba odešli společně a to v roce 2015, kdy odstartovali značku Monse a svou první autorskou kolekci S/S 2016 představili na podzim 2015.

Monse-LauraKim_FernandoGarciaMonse_FR_3996_2

“Jsme nadšení, že se vracíme zpět do módního domu, ve kterém jsme se většinu řemesla naučili. Zároveň jsme se ale mnohému naučili poslední rok v Monse a vše bychom rádi implementovali do nové práce,” dodali ke své nové pozici Kim a Garcia.

Jejich první společnou kolekci pod taktovkou značky Oscar de la Renta předvedou příští rok v rámci módních týdnů A/W 2017-18.

Foto: WWD