BALMAIN X H&M Collection Launch - BackstageRamenní vycpávky
Pamatujete na saténové halenky našich maminek s vycpávkami za které by se nestyděli ani profesionální ragbisté? Vzpomněl si na ně také Olivier Rousteing, kreativní ředitel pařížského módního domu Balmain. Doladil je úzkými džínami s vysokým pasem a boty na platformě a světe div se, vypadá to skvěle.

Džínová bunda s nášivkami
Každý správný frajer a rebelka, měli v 80. letech oversize “plísňovou” bundu pošitou nespočtem barevných nášivek, svíracích špendlíků a nápisů lihovkou. Letos sice “plísňáče” neletí, ale zdobená bunda ze světlé džínoviny je hitem.

Bílé boty na podpatku
Nosily je všechny hvězdy, od zpěvaček skupiny ABBA přes Cyndi Lauper až po Madonnu. Řeč je o bílých nízkých kozačkách na tenkém podpatku, které pak upadly doslova v nemilost a mluvilo se o nich jako o naprosto out kousku. Jenže letos se přišlo na to, že zase tak špatně nevypadají, do svých kolekcí je zařadily takové značky jako Isabel Marant a Céline a hvězdy street stylových blogů je doslova milují.

Široké pásky
V 80. letech se široké pásky nosily ke všemu a pořád. Na čas je potom vystřídaly tenké pásečky, ale letos slaví velký návrat nejen na módních molech značek Balmain a Isabel Marant. Skvěle vypadají s balonovými kalhotami, klasickou košilí či svetrem. A přistupovat by se k nim rozhodně mělo jako ke šperku.

sequin-street-styleFlitry
Jestli k módě osmdesátých let něco patřilo, pak to byly flitry. I tentokrát se stávají dominantním prvkem objevujícím se na topech a halenkách, sukních, šatech i na doplňcích například značek Balmain, Ashish, Rodarte nebo Jill Stuart. Pravidlem pro jejich nošení ale určitě je, doplnit je pouze minimalistickými základními kousky a nechat je vyniknout.

TIP: Zrcadlovky
Sluneční brýle se zrcadlovými skly a barevnými obroučky, to bylo v osmdesátkách “NĚCO”. A to “NĚCO” je to i dnes.