Screen shot 2015-10-06 at 11.38.45 PMHravý Chanel
Kdo mohl včera “letět s leteckou společností Chanel” do sezóny S/S 2016, byl okouzlen. Karl Lagerfeld totiž nezůstal divákům nic dlužen a po supermarketu, pouličních demonstracích a casinu, vzal milovníky módy na letiště k terminálu Chanel. Místo módního mola v Grand Palais vytvořil terminály, kde se všude pohybovaly letušky a iluze cesty byla dokonalá stejně tak, jako modely na jarní a letní sezónu. Vrstvené oblečení, stříbrno-černé modely, džínovina i hedvábí a oblíbený tvíd v modro-červeno-bílých barvách či růžových a žlutých odstínech. Nechyběly potisky inspirované tabulemi s vypsanými odlety a takové detaily jako přezky od bezpečnostních pásů nebo brože ve tvaru letadýlek, tím vším Karl rozehrál vysokou hru na první pohled jakoby bez pravidel, ale na ten druhý velmi promyšlenou a dokonalou.

Screen shot 2015-10-06 at 11.39.24 PMDomorodý Valentino
Pod vedením designérského dua Grazia Chiuri a Maria Pierpaolo Piccioli se diváci na přehlídce módního domu Valentino vypravili do divoké Afriky, kde se po stepích prohánějí divoké šelmy a vše žhne zlatavým sluncem. Modelky hrdě nosily účesy z corny copánků vyčesané v drdoly, šaty s domorodými potisky a zvířecími potisky. V kolekci se objevily leopardi, nosorožci i žirafy a sloni, ale i paví pera, kabáty, bundičky maxi šaty i jemné šatičky, kůže i semiš nebo křehká krajka. Černá barva přecházela v zemitou hnědou, khaki a pískovou, v detailech pak zářila, oranžová, žlutá i červená. To vše spojeno v krásný jednotný obraz doplněný domorodými šperky na nichž spolupracoval umělec Alessandro Gaggio.

Screen shot 2015-10-06 at 11.43.25 PMTechnická Iris Van Herpen
Černá, šedá a stříbrná, to jsou barvy, které ve své čisté architektonické kolekci S/S 2016 použila designérka Iris Van Harpen. Perfektní střihové vypracování v kombinaci s transparentními materiály, prořezáváním, vysokými pasy a detaily kamínků, vyvolávalo tak trochu kosmický dojem, který ale nepůsobil chladně. Tato kolekce opět dokázala, že holandská designérka svému řemeslu rozumí, umí si poradit s novými technologiemi jako je 3D tisk a neusíná na vavřínech, nýbrž se stále posouvá dál a dál.