Džínovina jako materiál č. 1

I v dnešní době je denim oblíbený, ovšem není to stejné, jako v roce 2000. Tehdy chtěli mít všichni všechno z džínoviny – džínové sukně, džínové klobouky a kšiltovky, džínové šaty, džínové boty, nebo džínové vesty. Denim s denimem se donekonečna kombinoval a neexistovaly limity. Ikonickým duem tohoto trendu se stal tehdejší pár Britney Spears a Justin Timberlake, kteří se na červený koberec oblékli do samé džínoviny.

 

Kšiltovka Von Dutch

Kšiltovky se staly dalším velmi hojně užívaným doplňkem té doby. Speciálně pak ty od kalifornské značky Von Dutch. Zpopularizovalo ji mnoho celebrit počínaje Paris Hilton, Lindsay Lohan, Tarou Reid, Britney Spears, Justinem Timberlakem nebo zpěvákem Jay Z. Některé celebrity si tuto značku natolik oblíbily, že kromě kšiltovek nosily i trika, sukně nebo kabelky Von Dutch.

 

Džíny s nízkým pasem

Na počátku nového milénia vystřídaly high-waisted džíny ty s nízkým pasem. Až moc. Celebrity tento typ džín nosily nejen na ulici, nýbrž i na hudební ceny a jiné společenské události. Nejraději je kombinovaly s krátkým topem, jelikož odhalené břicho bylo v té době také velmi trendy. Bokovky a zkrácená trička už prosím ne.

 

Graffiti designy

Trika s potisky byla oblíbená už v 80. letech, ovšem na počátku nového tisíciletí se na ně začaly dávat nápisy ve stylu graffiti. To se posléze stalo velkým trendem, zvlášt u mladších generací. Při té příležitosti vzniklo mnoho značek, jako je Fubu nebo PNB Nation, jež vytvářely kousky přesně s těmito motivy.

 

Vlasy s barevnými pruhy

To nejlepší na konec. Opomenout nesmíme ani vlasy s různobarevnými proužky aka zebra hair. Tomuto trendy melíru se nevyhnulo mnoho lidí – od slavných zpěváků a hereček až po sousedku od naproti. Přestože se jednalo o jeden z největších hair trendů 2000s, v nynější době už ho (naneštěstí) téměř nevídáme.

 

Popové divy

Britney Spears, Christina Aguilera, Beyoncé, Alicia Keys, Mariah Carey nebo Rihanna. To je jen výčet několika popových/r’n’b zpěvaček, jejichž styl nás šokoval, ale i inspiroval (a v některých příkladech stále inspiruje). Byly to doby, kdy Christina Aguilera vydala singl Dirrty, Beyoncé duet s Jay-Z, Crazy in Love, Rihanna zase Pon de Replay a Britney Spears pak mega hit Oops!… I Did It Again nebo Toxic. Každý se jimi inspiroval, jak v módní, tak po beauty stránce. Tepláková souprava, kterou ráda nosila Britney, se rázem stala super trendem a byla pak k vidění všude. Nenajdete ji také ve skříni?