Designéři věhlasných jmen nám během týdnů módy nabízí kousky, po kterých obratem začneme toužit, modely, pro které chceme okamžitě hubnout, kabelky, o které si píšeme Ježíškovi, boty, pro které zůstaneme dalších pět měsíců jen o vodě, abychom na ně našetřily. Jsou však i návrháři, kteří nás stále raději šokují a nechávají smyslu módy více přemýšlet.

Jsou kolekce, které jsou podivuhodné od prvního modelu až po závěrečné defilé. Vždy si pokládáme otázku, zda mají šanci uspět a jestli se jejich designér i samotný výrobce uživí. Lidé se ale stále více snaží o co největší odlišení od masy a vystoupení z davu, takže určitě ano. Pak jsou ale legendární značky, které vládnou luxusní módě řadu let a svou tradici a klasiku zkrátka nabourat něčím šokujícím a většinou málo nositelným jednoduše musí, aby šly takzvaně s dobou.

A které kousky se nedaly tak snadno přehlédnout a klikli jsme na ně více než jednou? Duo Dolce&Gabbana vždy překvapí a jejich přehlídky si musíte jednoznačně užít. Vždy mají hluboký příběh. Současná kolekce Mamma nemohla žádnou matku nechat bez jediné emoce. Letos designéři vsadili na tzv. selfíčko. Populární to záležitost, na které ujíždí celý svět. A tak i modelky místo nošení živých dětí v náručí, držely v ruce mobilní telefony, kterými si při pózování na pódiu vytvářely fotečky.

D&G

Dolce&Gabbana S/S 2016

Vždy šokující Maison Margiela jde opět proti proudu. Kalhoty obléká místo saka, peřiny mění na kabáty a letos obléká síťované punčocháče přes boty.

maison margiela

Maison Margiela S/S 2016

Značce Givenchy nestačí jedna náušnice, a tak modelkám jich nasadila rovnou několik a to rovnou i do ušních otvorů. Prada rovněž sází na náušnice a to vskutku výrazné růžové bambulky. Jak rozkošné, ale při otáčení za taxíkem se obávejte lehkého pohlavku po tváři.

Givenchy S/S 2016

Givenchy S/S 2016

Prada S/S 2016

Prada S/S 2016

Christopher Kane vzal obyčejné plastické proužky, kterými zahradníci spoutávají stromky ke kůlu. On z nich vytvořil náhrdelník. Dalo by se říci “jak prosté”.

Christopher Kane

Christopher Kane

Dries van Noten sladil rukavice s psaníčkem tak, že celek působí jako dokonalé tetování a rukavici vidíme až na druhý pohled. Tomu se říká originalita každým coulem.

Dries van Noten S/S 2016

Dries van Noten S/S 2016

Nelze ignorovat ani vysoké boty Kenzo inspirované mušketýry, sladěné se sandály a trochu laděné do gladiátorek nebo rovněž boty Marca Jacobse inspirované stylem bot doby francouzského krále Ludvíka XIV.

Foto: WWD; Facebook.com