All black není nuda (a nikdy nebyla!)

Jakmile teploty klesnou pod dvacet stupňů, ochladne i naše touha nosit barvy a náš každodenní outfit je černý od hlavy až k patě. To ale není nuda a rozhodně to není “smutná kombinace” a ani to nijak neodráží naší náladu (ne, nejsme depresivní ani nešťastní). Černá je prostě krásná elegantní barva, která vypadá dobře, snadno se kombinuje a sluší každému.

I s celočernými outfity si ale můžete vyhrát. Černá, alespoň podle mnoha kreativních lidí z našeho okolí, podněcuje kreativitu. Můžete kombinovat siluety a materiály. Navíc můžete celočerné outfity proměnit díky barevným a výrazným doplňkům.

Giorgia Tordini jasně dokazuje, že způsobů, jak nosit all black je nekončeně mnoho. Baví nás její lesklý hadí trenčkot doplněný barevnou kabelkou.

Velbloudí barva je nesmrtlená, oficiálně

Jaká další barva se nám dere do šatníku s příchodem podzimu? Velbloudí (písková). Je to naprostá klasika zimních a podzimních měsíců. Od kabátů po kalhoty, najdete ji všude. Hlavně vypadá skvěle s černou a šedou (také tyhle tři barvy naprosto ovládnou váš šatník s prvními dny října? Čím to jenom je? ).

Milujeme také všechno oversized. Pohodlí především! Takže velký velbloudí rolák z té nejjemnější směsi je náš must have. Nejlépe vypadá ke kožené sukni. Tuhle kombinaci budeme letos nosit nejspíše každý druhý den (ups). Je tak dokonalá a hodí se kamkoli.

My si ji plánujeme vzít do práce, na koktejl i na vánoční večírek. Do práce třeba s kotníčkovými botami a kabelkou, večer s lodičkami a psaníčkem.

Modrá (umělá!) kožešina je dobrá

Jedna výrazná barva si přeci jen najde cestu do našich šatních skříní a bude to modrá. Úplně jsme na ni zapomněli (co vy?). Přitom známá písnička o tom, jak moc je dobrá, nám hraje v hlavě snad každý týden (je to přeci klasika, ne?). Modrá je pro nás tak trochu nečekaným trendem letošního roku. Vystřídala rozdováděnou a výraznou letní červenou a my se vůbec nezlobíme.

Navíc bohatě stačí, když si v šatníku uděláte místo alepsoň na jeden modrý kousek. Výraznou halenku nebo třeba (jako my) výrazný, blankytně modrý (nebo tyrkysový) umělý kožich.

Je to tak výrazný prvek, že zbytek outfitu stačí nechat úplně jednoduchý.

V kanceláři je tričko povoleno

Jestli milujete bílé tričko ale máte pocit, že do kanceláře si ho vzít nemůžete, pak to rozhodně není pravda (i když samozřejmě záleží na tom, jak přísný dresscode se kde vyžaduje). Na většinu pracovních míst bílé tričko bez problémů projde třeba pod sako, k sukni nebo formálním kalhotám.

My jsme si ale zamilovali především kombinaci pod šaty. Hlavně pod ty úzké se silnými ramínky. Tahle kombinace nás opravdu baví. Právě teď ji můžete ještě chvíli nosit k otevřeným sandálkům, až se ochladí, vůbec se nebojte k šatům obout mokasíny nebo tenisky.

Tahle kombinace se ale neomezuje jen na bílé tričko s krátkým rukávem. Vrstvení je teď jedním z největších trendů. Klidně si tak pod šaty oblečte rolák nebo svetřík. Letos si s módou opravdu můžete vyhrát.

Velké kalhoty jsou elegantní i cool 

O tom, že palazzo kalhoty se dají nosit i na podzim a v zimě už jsme psali, takže je rozhodně neodkládejte dozadu do skříně. O tom, že to bude nejspíše naprosto zásadní kousek našeho šatníku, už jsme vám ale nejspíš neříkali. Hodí se ke všemu, vypadají elegantně nebo cool, záleží jen na vás. A jsou pohodlné jako pyžamo.

Nám se líbí obzvlášť k velkému svetru nebo roláku. Přes ně můžete přehodit jednoduchou bundičku nebo sako a budete vypadat jako stylová dánka, co zabloudila do Čech.

Ne vážně, tenhle tak trochu skandinávský styl je teď náš nejoblíbenější. Sice vypadáte dobře, ale nesnažíte se to příliš okatě ukazovat. Jste tak trochu francouzsky nad věcí a skandinávsky “hygge”. Prostě si kupte palazzo kalhoty a nebudete toho litovat. Slibujeme.