Přes léto jste si v ulicích již patrně všimli roztomilých sandálků s bambulkami, čelenek s peřím či milovaných i zatracovaných chlupatých pantoflí. Pakliže se vám tento mladistvý a hravý look líbí, vzdávat se ho nemusíte ani na podzim, ba právě naopak! S přibývajícími chladnými dny bude spíše nabývat na intenzitě, což je vzhledem k tomu, že se v něm můžete i zahřát, jistě žádoucí.

Nebudeme si ale nalhávat, že je tento lehce výstřední trend pro každého. Uplatnit ho však nemusíte jen na sukních, lemech kabátů či šatů, kde se projevoval nejmarkantněji, ale i v drobných detailech. Vsadit také můžete na základní barvy, jako je černočerná barva a zaměřit se spíše na kombinaci materiálů různých struktur. Pamatujte na to, že čím zajímavější a plastičtější struktura, tím lépe!

Zaostřeno na lemy

Víte, kde se tento trend projevil nejsilněji? Na lemech v kombinování s neočekávanými materiály. Peří a umělá kožešina tak lemuje nevšední barevné kalhotové kostýmy, sukně či kabáty. Na rozdíl od kožešinových límců se toto zdobení posouvá i na spodní lemy, kde má velmi dominantní roli. Nejedná se o pouhý proužek kožešinky, jak jsme byli zvyklí v minulosti, ale o masivní kusy materiálu, které střihu dodávají zcela novou texturu a propisují se také do siluety.

 

Bambulková obuv, strukturované kabelky a hřejivé čepice

Přiznáváme, že bambulky jsou lehce infantilní, ale kdo by je nemiloval? V kombinaci s teniskami jim to obzvlášť sluší. Bambulky si můžete koupit také zvlášť a připevnit je na tkaničky. Až vás přestanou bavit, nebo budete chtít své tenisky vydávat za seriózní, jednoduše je sundáte. Do barevných bambulek se zbláznil především módní dům Fendi, který jimi posázel nejen letní sandálky a střevíčky, ale také balerínky a kotníkové kozačky. Aaach! Doplňky se zachlupatily také u Prady, která kožešiny umístila například netradičně na ucha kabelek. Kapitolou samu pro sebe jsou pokrývky hlavy, které jsou opravdu hodně divoké! Chlupatými se stávají i námořnické čepice s kšiltem, které jsou oblíbeným doplňkem modelek i mimo molo.

 

Huňaté kabáty, které hrají všemi barvami

Kožichy z umělých materiálů jsou hitem letošního podzimu. Pakliže hledáte uhlazenější, ale stále trendovou, variantu k plyšovým teddy bear kožichům, sáhněte po těch pestrobarevných s dlouhými chlupy. Nosí je všechny blogerky i milovnice neotřelého stylu jako je třeba herečka Ruby Rose. Poohlédnout se můžete i po elegantnějších modelech, které na přehlídkovém molu představil Fendi nebo Balenciaga.

 

Když je jeden materiál málo

Víte, co nás na této módě baví úplně nejvíc? Kombinace vícero materiálů dohromady. Alexander McQueen například ukázal úžasný kabát s koženými detaily a červenou kožešinou. Červená je přitom snad nejžhavější barvou tohoto podzimu, takže zde jednoznačně není proč váhat! Vrství se také dvě různé kožešiny, ať již co se barvy či struktury týká. Něžné peří nejvíce sluší šatům a sukním, kde vynikne především s materiály tak lehoučkými, že pírko skutečně připomínají.