Trend posledních let velí: Přemýšlejte o tom, co máte na sobě, a kdo to vyrobil. Řetězce s rychlou módou se snaží vytvářet co nejvíce kousků, které budou takzvaně udržitelné. Tedy, že nebudou zatěžovat planetu, budou kvalitní, za jejich ušití dostane jejich výrobce pořádně zaplaceno a při jejich výrobě se použije minimum chemikálií nebo budou ideálně z recyklovaného materiálu.

Také se snažíte více přemýšlet o tom, co vlastně nosíte na sobě a chcete se dozvědět co nejvíce nového? Pak můžete navštívit pražské Slou Fashion Days, na kterých se toho o módě a o tom, jak k ní lépe přistupovat, dozvíte spoustu nového.

Pomalou a udržitelnou módu si budete moci prohlédnout v pražském Vnitroblocku a na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, které byste si neměli nechat utéct. Hlavním hostem letošních Slou Fashion Days bude samotná zakladatelka konceptu Fashion Revolution, Carry Somers.

Na programu jsou například přednášky o transparentnosti módního průmyslu, ekologickém praní i o tom, jak vlastně vypadá továrna na rychlou módu v Bangladéši. Pokud jste také fanoušky nového přístupu k módě a snažíte se o etičtější přístup a záleží vám na tom, kdo a jak ušil a vyrobil vaše oblečení, určitě se stavte. Dozvíte se nejen spoustu zajímavého, budete si navíc moci koupit šetrné a udržitelné módní kousky přímo od jejich návrhářů.

Stánky tu budou mít například značky WinWinLove, DAYA, Recycle With Love, créeme, Freshlabels a spousta další.

My už se moc těšíme. Tak na viděnou ve Vnitroblocku!