Jak se vhodně obléct do města

Samozřejmě přijde na to, ve kterém ročním období cestujete. Deštík nás může překvapit kdykoliv, a tak je dobré se na něj připravit. Musíte také vzít v úvahu, co ve zvolené destinaci hodláte podnikat. Jen tak budete zaručeně v plné zbroji. Výlety do měst jsou neodmyslitelně spojeny s pamětihodnostmi, nakupováním a nočním životem. S jedním outfitem si tedy rozhodně nevystačíte.

Nakupování: Prakticky a stylově

Kdo chce prolézat obchody, potřebuje oblečení, které je nejen stylové, ale také výsostně praktické. Při nákupním maratonu se totiž člověk svléká a zase obléká snad tisíckrát. Proto zvolte něco, do čeho snadno vklouznete. Je tedy vrcholně nepraktické rozhodnout se pro oblečení, které sestává z několika vrstev nebo se složitě obléká. Kdo chce běhat od obchodu k obchodu, uspoří čas správným oblečením. Před šatníkem se tedy zamyslete nad těmto body:

  • Nazouvací boty šetří čas
  • Těsné kalhoty zkoušení moc neurychlí
  • Vrchní díl bez knoflíků snadno přetáhnete přes hlavu
  • Šperky nejsou zrovna nepraktické

 

Jelikož po nákupním maratonu budete mít v nohách pěkných pár kilometrů, rozhodně si vyberte pohodlné boty. S bolavýma nohama člověku rychle přejde chuť na nákupy. Nejlépe tedy uděláte, pokud sáhnete po svých oblíbených teniskách či kotníčkových botkách bez podpatku. Důležité však je, aby se snadno vyzouvaly a obouvaly. Boty můžete kombinovat s pohodlnými džínami a tričkem. Módní kožená bunda doladí Vaše vzezření a zahřeje a z míry Vás nevyvede ani menší přeháňka. Jelikož při nakupování je praktičtější nemít na sobě šperky, můžete zvolit koženou bundu ozdobenou pajetkami, špendlíky či výšivkami. Přitáhnete tak na sebe zvědavé pohledy a nebudete působit nudně. Celkový vzhled dokreslí barevně sladěná kabelka. Obzvlášť praktické jsou tašky přes rameno.

Za pamětihodnostmi v chic pohodlném oblečení

I když vyrazíte jen na několik dní, určitě chcete zhlédnout co nejvíce pamětihodností a zajímavostí. Do těch nejpůvabnějších zákoutí se však často nedostanete autem, autobusem nebo metrem, nýbrž musíte spoléhat na vlastní nohy. Bez pohodlné obuvi se tedy neobejdete. Neuděláte chybu, když sáhnete po ne příliš úzkých kalhotách, tričku a kardiganu.

V čem oslníte večer?

Chcete-li večer jít na party, osvědčí se sexy, ale zároveň elegantní oblečení. Podpatky jsou tedy nezbytnost. K černým šatům se skvěle hodí lodičky. Psaníčko celkový vzhled podtrhne a dodá Vám speciální kouzlo.

Co si na sebe vzít do přírody

Pokud víkendy raději trávíte v přírodě, potřebujete pohodlné, praktické oblečení, které Vás ochrání před rozmary počasí. Na dlouhých procházkách oceníte sportovní boty a pohodlné kalhoty, které Vás neomezují v pohybu. K tomu zvolte funkční triko a nepromokavou větrovku. Stylové sluneční brýle nejen poskytují ochranu před ultrafialovými paprsky, nýbrž také dotáhnou Váš vzhled.