První prezidentka USA by tak mohla svět obohatit ještě o další rovinu, styl. Můžete se hádat, že na tom, co má na sobě by nemělo záležet. O Donaldu Trumpovi a jeho stylu si nikde nepřečtete. O tom, co nosí Hillary, se píše více než často. Hillary má ráda barvy a evidentně jí na tom, co má na sobě, záleží.

hills4

Šaty dělají člověka. Stylistka Michelle Obamy například věří, že každý outfit by měl veřejnosti předat nějakou zprávu, poselství. Pomocí módy může každý vyjádřit svůj postoj, náladu, zkrátka nechat svůj outfit mluvit za něj.

Hillary se bude i dostávat větší pozornosti ze strany módních časopisů. Nejenže se tak může stát ikonou své doby, může navíc dostat svou agendu do povědomí širší veřejnosti, která se normálně o politiku příliš nezajímá.

hills

Obrázek s Hillary a jejím duhovým šatníkem se objevoval všude. Je to osvěžující, vidět v politice barvy, střihy, módu.

Málokdy se však řeší styl či vkus u mužů, politiků. Uděláme u Hillary výjimku a budeme kromě jejích politických schopností řešit i její vkus? “Její projev byl zajímavý. Její šaty nás nezaujaly.” Je tohle něco, na co se možná Hillary bude muset připravit? A bude její role političky ztížená tím, že bude muset mnohem více řešit to, co má na sobě, než by na stejné pozici musel muž?

hills2

Je na čase přijmout fakt, že móda není povrchní a marnivá. Je to způsob sebevyjádření, prostředek pro komunikaci. Za to, že milujete módu, se nemusíte stydět, nemusíte mít pocit, že je to něco nepodstatného.

Móda je nedílnou součástí naší kultury. Je pravda, že se pravidla oblékání v posledních letech uvolňují, vzniká tak více prostoru pro kreativitu a zároveň už móda není jen pro elitní vybranou skupinu. Móda je pro nás všechny a můžeme si s ní hrát, můžeme ji řešit a necítit se hloupě a především ji můžeme milovat a přesto být inteligentní.

hills5Pokud tedy Hillary vyhraje volby, svět se změní. Nejmocnějším člověkem planety bude poprvé žena. Jak se změní způsob, jakým hovoříme a přemýšlíme o politicích, političkách a módě?

Foto: Pinterest