Úžasný, báječný, jedinečný módní návrhář Raf Simons končí na postu kreativního ředitele legendárního ikonického francouzského módního domu Dior. Podle oficiálních informací se Raf rozhodl sám a z osobních důvodů. Po uvedení dokumentu Dior a já, ve kterém světu ukázal svou nadšenost a závěrečný velkolepý potlesk od největších módních hvězd, je jako blesk z čistého nebe, který chápe a čekal jen málokdo.

Tři a půl roku skvělé spolupráce Raf ukončil přehlídkou S/S 2016 v Louvre.  “Bylo to dlouhé a velmi pečlivé rozhodování,” řekl 47 letý návrhář. “Rozhodl jsem se čistě na základě osobních pohnutek. Chci se soustředit na jiné zajímavé věci ve svém životě, na vlastní značku a vášně, které mi dodávají sílu mimo práci. Christian Dior je mimořádná společnost a bylo mi nesmírnou ctí pro ni pracovat a napsat tak několik nezapomenutelných řádků do své osobní knihy. Rád bych poděkoval panu Bernardu Arnaultovi za důvěru, kterou ve mě vložil, za příležitost pracovat s tak úžasným týmem lidí, o kterém návrhář může často jen snít,” dodal Raf Simons.

*** Local Caption ***

Nejvyšší vedení společnosti Bernard Arnault i Sidney Toledano poděkovali Rafovi za vynikající práci a upřímně popřáli to nejlepší do dalšího života. Kdo Rafa nahradí samozřejmě není známo a je jasné, že náhradník se musí najít v co nejkratší době, ale už teď je jasné, že to nebude lehké nahradit návrháře jakým Raf Simons rozhodně byl, je a jistě i nadále bude.

Zdroj: WWD
Foto: Profimedia.cz