Cestování v čase

Jeremy Scott vysvětlil svou zálibu, řekněme, ve slow fashion v trochu jiném smyslu. Svěřil se, že každý kousek, který by si ještě někdy mohl chtít vzít na sebe, má někde uložený. Vychází to z jeho očividně silného zážitku, kdy ve třinácti letech vyhodil tričko a za týden toho litoval. A právě třináctiletý Jeremy se stal múzou celé kolekce. Proto jsou na modelech natištěny jeho polaroidy v teenage věku. Stejný comeback do pubertálních let se nejspíše zasloužil i o nášivky s nápisy Riot, Sex či Peace.

Múza: Jeremy Scott

Scott se tedy pro tentokrát inspiroval sám sebou, svým teen já, z něhož vzešly právě odkazy na grunge éru, která s celým návratem 90. let slaví velký úspěch. Výrazně větší boom však zažívá flanelková kostka jakékoliv velikosti i stylu. Mohli jsme ji vidět snad ve všech podzimních kolekcích a nejinak tomu bylo i ve Scottově show pro jaro a léto 2019.

Growing up

To by však nebyl extravagantní Jeremy, aby kostka nezazářila alespoň v neonových barvách. A aby nepřibyla lakovaná kůže či síťovina. Nicméně, i když říkáme extravagantní, faktem je, že se návrhář výrazně posunul a jeho designy jsou méně infantilní a více nositelné. Z autenticity zkrátka vycházejí ty nejlepší kousky, návrat do mladších let tak přinesl ovoce. Když se designéři ve své tvorbě cítí přirozeně, vznikají vždy nejlepší kolekce. Důkazem je i Donatella Versace, která s popularitou osmdesátkových a devadesátkových trendů prožívá obrovskou renesanci a všechny značky, které se trendům spíše přizpůsobují, strčila do kapsy. Ale zpátky k Jeremymu.

Offsetova runway premiéra

Rapper Offset z hiphopového tria Migos a manžel Cardi B se díky Jeremymu poprvé ukázal v roli modela. Cardi B má s návrhářem blízký vztah už nějaký pátek, dokonce spolu vyrazili i na Met Gala. Offset se vyjádřil, že Scott jeho ženu podporuje již od začátku a nyní rozmazluje i jejich dceru Kulture. Chtěl tedy návrháři podporu vrátit a za doprovodu Cardi B, ale i dalších rapperů, jako je 21 Savage nebo Quavo, v první řadě, se prošel po runwayi ve svetru s Pikachu. Zkontrolujte jeho look a podívejte se na všechny outfity z kolekce Jeremyho Scotta pro sezonu Spring Summer 2019.