Dior

Mexická revoluce. I tak by se dala nazvat nová kolekce Marie Grazie Chiuri pro módní dům Dior. Hlavním zdrojem inspirace se stalo Mexiko a tradice s ním spjaté – escaramuzové jezdkyně na koních, díky nimž návrhářka opět vložila do kolekce femininní/feministický aspekt, za který ji zbožňujeme. Dalším skvělým prvkem byly barevné kombinace a všudypřítomné výšivky, stejně jako volba přírodních materiálů, jako je jako bavlna nebo len.

Mexiko i Francie

Kromě mexické historie se Maria vrátila i k té francouzské, když vytvořila klasická Bar saka, s nimiž přišel ve 40. letech Christian Dior.  V nynějších modelech jen není tolik zvýrazněný pas. Kromě sak se na přehlídce objevilo množství rób z bavlněné krajky, tylu a šifonu, maximalistické korzetové pásky, robustní biker boots, mexická sombrera, či modely utkané z luxusní francouzské látky Toyle de Jouy.

 

Louis Vuitton

Nicolas Ghesquière představil Resort kolekci pro Louis Vuitton v muzeu Fondation Maeght ve francouzském historickém městě Saint-Paul-de-Vence. „Chtěl jsem vzdát hold výstřednosti,” řekl o své páté Resort kolekci návrhář, jenž minulý týden obnovil smlouvu s labelem Louis Vuitton. Na doplňcích dokonce spolupracoval s přítelkyní, stylistkou a bývalou kreativní ředitelkou amerického Vogue, Grace Coddington, s níž vytvořil kolekci kabelek založených na jejích skicách koček a psů.

Uvolněná oslava

Ugly sneakers sehrály velmi podstatnou roli. Ghesquière se rozhodl spojit tenisky s koženými kozačkami nad kolena, čímž nechal vzniknout zcela novému trendu. Oslava barev, vzorů i střihů je v kolekci patrná, jedná se zatím o nejuvolněnější kolekci mladého návrháře pro francouzský módní dům.

 

Gucci

Aktuální Resort kolekce labelu Gucci se prezentovala v pozdní večer – na pozvánce byl uvedený čas 21:30, což nebylo náhodou. Noční atmosféra totiž doplňovala velké římské pohřebiště v Alyscamps ve městě Arles, kde se celá show odehrála. Molo bylo ohraničeno tenkým pruhem ohně a všude byly rozmístěny svíčky, což úspěšně tvořilo velmi dramatické prostředí a zaručilo nevídanou podívanou. Alessandro Michele ví, jak upoutat pozornost a s každou další kolekcí boří hranice mystičnosti a bizarnosti.

Dramatická noční show

Kolekce byla hodně o detailech a vrstvení jednotlivých kousků. Jedna z modelek měla po celé hrudi vymodelovaná žebra samozřejmě doplněná zdobením, další zase s honosnými bílými šaty a pugétem květin připomínala mrtvou nevěstu od Tima Burtona. Nechyběly ani retro modely a doplňky tolik typické pro Gucci. Návrhář tedy k šokujícím novinkám přidal i klasické trendy kousky úspěšného italského labelu. A my tleskáme!