Carolina Herrera

Wes Gordon pracuje pro Carolinu Herreru již rok, ovšem tato Resort kolekce je vůbec jeho první od doby, kdy zakladatelka přešla z pozice kreativní ředitelky na funkci Global Brand Ambassador. „Ne každý to ví, ale paní Herrera je vtipná a duchaplná žena, která miluje dobré časy. Tato kolekce se snaží nostalgicky zachytit jejího přetrvávajícího ducha,” sdělil o Resort modelech. Gordonův debut velmi připomínal minulé kolekce Caroliny Herrery, ovšem i zde se objevilo několik výrazných rozdílů – modely byly jemnější a zářivější, než kdy dříve. Místo hedvábí Gordon vsadil na bavlnu a několik norkových a liščích kožichů, kterých se, doufáme, také brzy vzdá, jako spousta dalších módních labelů. Nechyběla ani symetrická saka a kabáty, večerní i denní šaty, hravé svetry nebo midi sukně.

 

Delpozo

Minimalistická kolekce španělské značky Delpozo čerpala inspiraci z pouštních květů, které ve svém umění vyobrazil korejský malíř Kwang-ho Lee. Lineární volány pokryly topy, sukně a šaty z krepové vlny. Romantické modely doplnily trojrozměrné modely lilií a lotosových květů, které byly důležitým prvkem i v kolekci na londýnském fashion weeku. Světlé odstíny v podobě růžové, modré, bílé a žluté dodávaly modelům patřičnou jemnost, jež se do určeného období skvěle hodí.

 

Erdem

Během prohlížení nové kolekce labelu Erdem jsme si připadali jako v nádherném snu. Všechny modely působí jemným a romantickým dojmem, tudíž nečekejte žádné divoké barvy a vzory. Naopak, nechte se unést starorůžovou, bílou, modrou, zelenou, oranžovou či černou. Hlavními vzory se pak staly florální, přičemž nechyběl ani kabát s leopardím potiskem a tříčtvrtečními rukávy. Za zmínku rozhodně stojí šaty, jež sehrály v kolekci nejpodstatnější roli. Nechyběly polka-dot šaty, které jsou momentálně v kurzu, romantické dlouhé šaty nebo krátký šifonový model.

 

Giorgio Armani

Oslava sebevyjádření. Koncept, na který v nynější době spoléhá mnoho módních návrhářů. Ovšem Giorgio Armani je jeden z prvních, kdo skutečně pochopil, že ženy mohou být všestranné, samostatné a že má cenu podporovat je v boji za rovnoprávnost. Armaniho styl zůstává v průběhu let pozoruhodně konzistentní a nadčasový a Resort kolekce nebyla výjimkou. Sportovní outfity zkombinované s jemnou paletou pudrových odstínů vypadaly vskutku unikátně. Elegantní šaty s teniskami zase přispěly k současnému komfortnímu trendu.

 

Michael Kors

Michael Kors se s novou kolekcí vrátil do dětských let strávených v Catalina Beach Club na pobřeží Atlantic Beach. Vzpomínal na to, jak jeho máma i teta nosily na pláž extravagantní, ale přesto ležérní modely. Na základě toho se rozhodl vytvořit pohodlné, nadčasové a exotické kousky. Kors nevěří v náročnou módu. Uvědomuje si poptávku po trendy věcech, proto byla kolekce plná tašek přes rameno, trendy volánů, sandálů na vysoké platformě, rovně střižených kabátů a sak, květinových motivů, maxi šatů a  originálních detailů na špercích.

 

Philosophy di Lorenzo Serafini

V minulém roce zemřela ve věku 75 let rocková múza Anita Palleberg. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se návrhář Lorenzo Serafini pustí do nové kolekce inspirované právě touto ženou. Již v minulosti vytvořil řadu kolekcí založených na stylových kráskách z let minulých – Elizabeth Taylor, Brooke Shields či Margaux Hemingway. Právě tento prvek se stal jeho poznávacím znamením. Z nejnovější kolekce je cítit autenticita a nefalšovaný styl 70. let. Denimové kousky rozhodně nadchnou, stejně jako leopardí potisky, šortky s vysokým pasem, volné šaty či vysoké černé kozačky.

 

Versace

A to nejlepší na konec! Tento rok se dozajista odehrává ve znamení Donatelly Versace. Nejen, že vyhrála Mezinárodní ocenění na CFDA Awards, stala se co-hostem letošní Met Gala a se svou tribute přehlídkou na jaro a léto 2019 všem vyrazila dech. Téměř každá kolekce, kterou aktuálně vytvoří, zaručuje absolutní úspěch. Kromě toho je Donatella známou zastánkyní feminismu, který hravě propojuje s módou. Nynější Resort kolekci pojala vskutku nadčasově a sloučila high fashion s tolik oblíbeným streetwearem. Idea mytologické medúzy, jež je symbolem labelu Versace, byla v kolekci velmi patrná. Ztělesňovala ženskost, rebelskou odvahu a nezávislost, jakou oplývá i sama Donatella. Všimněte si dokonalého vrstvení a současných trendů, které s takovou přirozeností předvedl málokdo!