Karl Lagerfled tentokrát při své přehlídce seděl sám v první řadě a dělal VIP doprovod herečce a zároveň hlavní protagonistce jeho krátkého filmu Kristen Stewart. Ta sledovala neskutečnou módní přehlídku, která stejně jako onen zmiňovaný film, rozvinula složitý příběh, který spojil Gabrielle Coco Chanelfilmový průmysl a slavné město Řím.

Chanel Pre-Fall 2016

Chanel Pre-Fall 2016

Karl chtěl prostřednictvím přehlídky připomenout život Gabrielle v Římě, kde měla svůj byt na Via Giulia, procházky tímto věčným městem s umělcem Jean Cocteau nebo prominentkou Francine Weisweiller. Kolekce má ukázat typickou Pařížankou žijící v Itálii. Dvě módní velmoci se spojí v jeden styl, který je doslova unikátně vražedný.

Chanel Pre-Fall 2016

Chanel Pre-Fall 2016

“Když jsem si začal s myšlenkou romantické Paříže v Římě pohrávat, ani trochu jsem netušil, že ve chvíli, kdy kolekce spatří světlo světa, nebude Paříž až tak romantická. Ve skutečnosti Paříž do této chvíle pláče a je zraněná po teroristických útocích z černého pátku 13. listopadu,” řekl Karl Lagerfeld. Svět to ale vidí jinak. Právě tato kolekce dokazuje, že Paříž není zlomena a její styl a historie žijí dál. 

Kompletní kolekci najdete zde!

Foto: WWD; Profimedia.cz