Hvězda Ruby Rose strmě stoupá vzhůru. Ať již to jsou její aktivistické výroky na podporu ženských práv, nápaditá tetování, fotky z módních kampaní, kde boduje svojí netradiční krásou, či role v kultovním seriálu z vězeňského prostředí Orange Is the New Black, je tato jednatřicetiletá Australanka inspirací pro nespočet žen na celém světě. Jedni ji považují za mluvčí generace, druzí za velmi netradiční módní ikonu či za ženu, která se nebojí otevřeně hovořit o své sexualitě.

Módní redaktoři po celém světě ostře sledují její eklektický styl, v němž kombinuje sportovní styl a vtipné kousky v podobě bláznivých barevných kabátů či umělých kožešin. Ruby ještě před pár lety zvažovala operativní změnu pohlaví, nakonec si však uvědomila, že je je ženou ráda a že by jednou chtěla mít děti. Od té doby je bojovnicí za ženská práva i práva menšin, za což ji obdivujeme a milujeme! V minulosti jsme si zvykli Ruby vídat například v kosmetických kampaních Urban Decay.

Pro letošní podzim však mladá herečka spojila své kroky se sportovním gigantem Nike, jmenovitě pak s řadou Tech Pack, jež vznikla v roce 2013. Nike obsazením této pro mnohé provokativní ženy umocnil svoji pozici coby společnosti, jež propaguje různorodost a podporuje zajímavé osobnosti z kulturní oblasti bez ohledu na jejich sexuální orientaci, pohlaví či rasu. Je výbornou zprávou, že tyto pojmy či kategorie se v módě stávají čím dál tím více podružnými.

A jaká vlastně kolekce, jejíž je Ruby Rose tváří, vlastně je? Designová a praktická zároveň! Vychází z toho, že podzim je obdobím charakteristickým proměnlivým počasím. Aktuální kolekce proto vyniká nejen trendy barvami a střihy, ale především materiálem, který je prodyšný a vodoodolný, ale zároveň dokáže skvěle izolovat. Díky příměsi nylonu jsou kousky z této kolekce nejen dekorativní, ale podporují volnost pohybu. Z dámské řady nás zaujaly především měkoučké z bundy hřejivého flísu, ve kterých si opravdu umíme představit, že bychom v nich strávili tento podzim!