House of Z

Jeden z nejvýraznějších návrhářů milénia, Zac Posen, vzal v mládí módu útokem. Byl talentem, který se rodí jednou za sto let, a svého nového statutu celebrity dokázal hodně dobře využít. Všichni ho milovali a svět mu ležel u nohou. Jak už to tak bývá, ani tenhle příběh se ale neobešel bez karambolů. Na fascinující život mladého a výjimečně talentovaného návrháře se prostě musíte podívat.

Franca Chaos and Creation

Nejdrzejší a nejodvážnější šéfredaktorka časopisu Vogue, Francessca Sozzani, byla výjimečnou ženou, která svět módy změnila navždy. Nebála se riskovat, dávala šanci mladým talentům, nenechala se zavřít do žádné škatulky a vždy dělala to, čemu věřila. Italský Vogue se díky ní stal jedním z nejvýraznějších módních časopisů. Kreativitu a odvahu, se kterou se do své práce vrhala, nelze než obdivovat.

Iris

Módní ikonou v pozdním věku? Ano, Iris Apfel je důkazem toho, že móda není omezená věkem. Zápěstí plné náramků, korále okolo krku a barevné a výrazné brýle. O módě prostě přemýšlí tak, jak bychom chtěly i my. Je to odraz vaší osobnosti a způsob sebevyjádření, co rozhodně můžete brát vážně. Styl Iris se vám nemusí líbit, její příběh vás ale určitě okouzlí.

Dries

Intimní portrét jednoho z nejvýraznějších návrhářů současnosti, Driesa Van Notena, si určitě pustíte několikrát. Dries miluje módu, inspiraci hledá všude okolo sebe a rozhodně nejede podle zavedených pravidel. Prostě si dělá, co se mu líbí a co ho baví. A úplnou náhodu se to líbí i všem ostatním (samozřejmě, že ne tak úplně). Pokud jste si zamilovali film Dior a já, pak vám snímek Dries nesmí uniknout.

Manolo: The Boy Who Made Shoes for Lizards

Ten nejlepší z nejlepších. Jeden a jediný. Prostě Manolo. Slavní ho milují, celý svět ho obdivuje a každý touží po jeho botách. Tohle je skutečná lovestory. O tom, jak se malý kluk zamiloval do bot a věděl, že už nikdy nechce dělat nic jiného, než je navrhovat, přemýšlet o nich a dělat s nimi svět krásnější. Příběh talentovaného muže, který se nebojí říct svůj názor, je stejně výjimečný jako jeho boty.